W Szkole Podstawowej w Kroczycach odbył się 43. Wojewódzki Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. O tytuł najlepszej drużyny na Śląsku w dwóch kategoriach wiekowych walczyło łącznie 14 drużyn. Zwycięskie drużyny spróbują teraz swoich sił w zmaganiach ogólnopolskich. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

W finale brały udział najlepsze drużyny ze szkół podstawowych województwa śląskiego, wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji powiatowych i okręgowych. Każda z drużyn musiała zmierzyć się z rozwiązaniem testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielaniem praktycznej pomocy przedmedycznej oraz wykazać się umiejętnościami jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz na torze sprawnościowym. Wszystkie te konkurencje odbywały się pod nadzorem sędziów, którzy oceniali między innymi umiejętności radzenia sobie z przejazdem między przeszkodami. Niesamowite emocje i chęć bycia najlepszym towarzyszyła wszystkim uczestnikom. W grupie młodszej pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach, na drugim znalazł się zespół z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mazańcowicach, trzecie miejsce z kolei należało do uczniów Szkoły Podstawowej w Psarach.

W grupie starszej zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach, drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzepicach, a trzecie miejsce uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach. W kategorii Indywidualnej najlepiej poradzili sobie w grupie młodszej uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach, a w grupie starszej uczeń Szkoły Podstawowej w Kroczycach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięskim drużynom życzmy powodzenia na etapie ogólnopolskim.