Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Dla kogo soundbar?

Urządzenia typu soundbar cieszą się coraz większą popularnością. Duży wybór tego typu urządzeń można znaleźć z powodzeniem w praktycznie każdym sklepie z elektroniką oraz na OleOle. Dlaczego warto zainteresować się soundbarem i dla kogo będzie on niezbędny?

Czym właściwie jest soundbar?

Łatwo się domyślić, że słowo soundbar nie pochodzi z języka polskiego, a przywędrowało do naszego języka bezpośrednio z angielskiego. Można powiedzieć, że soundbar to taki głośnik, ale to słowo kojarzy nam się zwykle z pionowo stojącym głośnikiem. Natomiast soundbar to po prostu głośnik lub cały system głośnikowy w którym można znaleźć właśnie typowy, podłużny panel, który można z powodzeniem zamontować pod telewizorem lub zawiesić na ścianie. Soundbar może generować świetnej jakości dźwięk i z powodzeniem może zastąpić wiele głośników i niepotrzebnych nikomu kabli. Ogromną zaletą soundbara jest więc niewielka przestrzeń do jakości dźwięku jaki potrafi z siebie wydobyć. Wynika z tego również niebagatelna zaleta – jest niesamowicie mobilny, więc jeśli nie przytwierdziliśmy go na stałe do ściany to można go ze sobą zabrać w inne miejsce i wykorzystać na przykład na zewnątrz lub w innym pokoju do pozostałych urządzeń, a więc nie tylko telewizor, ale również laptop, tablet, komputer i inne.

Dla osób ceniących doznania filmowe i muzykę

Oglądanie filmów z wysokiej jakości soundbarem to bez wątpienia czysta przyjemność. Sam soundbar można nie tylko wykorzystać do oglądania tego co pojawia się na ekranie telewizora, ale z powodzeniem wykorzystać go do słuchania muzyki. Nowoczesne urządzenia pozwalają połączyć się z naszym smartfonem za pomocą technologii Bluetooth lub wykorzystać domową sieć WiFi, aby odtwarzać muzykę z internetu. Tak więc nie warto kojarzyć urządzenia typu soundbar tylko i wyłącznie jako dodatku do zamontowanego telewizora – ten sprzęt może skutecznie umilić czas w mieszkaniu dostarczając wysokiej jakości muzykę.

Ile kosztuje soundbar?

Soundbary nie są wcale tak drogie jak zestawy kina domowego co czyni je dobrym rozwiązaniem dla osób szukających tańszej i dobrej alternatywy. Najtańsze modele soundbarów można zakupić nawet już za 300 złotych lub mniej. Jest to jednak tylko i wyłącznie pozioma belka głośnikowa z wbudowanym subwooferem. W droższych modelach natomiast można spotkać się z dodatkowym subwooferem. W takim przypadku występuje duża rozpiętość cenowa. Można spotkać popularne modele kosztujące około tysiąca złotych, a dla osób wymagających i dysponujących dużą przestrzenią znajdą się modele za które można zapłacić 2 tysiące złotych i więcej.