Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Najlepsze kierunki wakacyjne dla rodzin z dziećmi w Polsce i za granicą

Wakacje z dzieckiem to nie lada wyzwanie zwłaszcza dla świeżo upieczonych rodziców. Przy swoim wyborze warto zwrócić uwagę na atrakcje, które oferują nam hotele i pensjonaty.

Ważnym aspektem podróży jest odległość do upragnionej destynacji. W zależności od wytrzymałości naszych pociech, musimy wybrać odpowiedni środek transportu.

Najwygodniejszą i najszybszą opcją jest samolot, w którym dzieci do lat 2 podróżują na kolanach rodziców za darmo. Stawiając na samolot, warto zwrócić uwagę na to żeby lot odbywał się wieczorem- dziecko bezproblemowo prześpi całą podróż i nie będzie sprawiało problemów rodzicom i innym pasażerom. Szykując się do lotu, warto zabrać ze sobą poduszkę, kocyk oraz ulubione pluszaki naszej pociechy. Warto również odprawić się przez internet, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnie spędzonego czasu na lotnisku, który małemu dziecku bardzo się dłuży. Dobrym pomysłem jest także ściągnięcie ciekawych gier na telefon, które nie wymagają dostępu do internetu.

Polska

W naszym kraju jest wiele pięknych miejsc, które są przyjazne najmłodszym. Najpopularniejszą destynacją jest pomorze, które oferuje nam dostęp do morza i piękne, piaszczyste plaże. Niewątpliwą atrakcją jest gdyńskie Akwarium. Ten modernistyczny budynek ma w swojej ofercie możliwość podziwiania 250 gatunków organizmów morskich. To świetna zabawa, dzięki której nasze dzieci uczą się przyrody i poznają w ciekawy sposób świat natury. Eksponaty tam przedstawione są opisane w dostosowany do wieku sposób. Dzieciaki do lat 4 mogą korzystać tam z darmowego wejścia. Kolejną fantastyczną atrakcją pomorza jest aquapark, który ma w swojej ofercie możliwość podziwiania rekinów, kąpiąc się w basenach. Korzystając z uroków morza możemy udać się także na rejs statkiem. Istnieje również opcja noclegu na jego pokładzie. To na pewno będzie dla Was niesamowita przygoda, której długo nie zapomnicie.

Kaszuby, a dokładniej miejscowość Bliziny oferują nam bardzo ciekawą atrakcję, czyli świat labiryntów, który został stworzony na polu kukurydzy w tym miejscu. Możemy tam cieszyć się zabawą w labiryntach do których przejścia jest potrzebny zarówno sprawność ruchowa jak zdolność logicznego myślenia. Kolejną bardzo popularną atrakcją turystyczna jest Zamek w Malborku zbudowany przez zakon krzyżacki. Miejsce oferuje specjalny szlak turystyczny przeznaczony dla najmłodszych, na którym stoją pracownicy zamku przebrani za średniowiecznych rycerzy. Na pomorzu znajduje się także wiele bardzo malowniczych ścieżek spacerowych i rowerowych.

Poza krajem

Najbardziej popularnymi krajami zagranicznymi, do których udajemy się podczas wakacji z dziećmi są : Grecja i Bułgaria. Wynika to z przepięknej pogody, która w tamtych miejscach zawsze dopisuje oraz stosunkowo niskich cen pobytu. Wakacje all inclusive to korzystna oferta dla ludzi, którzy lubią całe dnie leżeć nad hotelowym basenem. Większość hoteli ma w swoich ofertach liczne świetlice organizujące zabawy z animatorami, dzięki czemu rodzice mogą na chwilkę odpocząć od swoich pociech na wczasach. Grecja oferuje nam ogrom antycznych zabytków oraz przepyszną kuchnię śródziemnomorską. Nie bez powodu grecy uważają, że ich kraj to odrębny kontynent. Bułgaria ostatnimi czasy przestała kojarzyć się większości ludziom z wakacjami rodem z czasów PRL-u, a stała się rozchwytywaną destynacją do podróżowania.

Wynika to przede wszystkim z malowniczych krajobrazów i pięknych, czystych plaży, które możemy tam znaleźć. Bułgaria jest też rajem dla fanów wycieczek górskich. Dodatkowym jej plusem jest bogata oferta noclegów i niskie ceny. W Bułgarii znajdziemy także wiele aquaparków z licznymi atrakcjami przeznaczonymi dla najmłodszych wczasowiczów. Ciekawą alternatywą na spędzenie czasu jest także wycieczka do delfinarium, w którym możemy pływać z delfinami i podziwiać ich umiejętności cyrkowe.

Niezależnie od miejsca, na które się decydujemy, najważniejsze jest spędzanie czasu ze swoimi pociechami i cieszenie się upragnionym odpoczynkiem w gronie rodzinnym.

Więcej informacji

Zobacz ofertę edukacyjną, jaką oferuje prywatne przedszkole na Pradze - dowiedz się więcej