Kiedy sporka nas utrata bliskiej osoby, nie możemy się skupić na wszystkich problemach, które się z tym wiążą. Musimy wtedy przetworzyć ogromną liczbę dokumentacji administracyjnej i prawnej, zorganizować ceremonię religijną lub świecką, dokonać innych wyborów w stosunkowo krótkim czasie. W tych wszystkich kwestiach może nam pomóc zakład pogrzebowy.

Co to jest zakład pogrzebowy?

Powszechnie wiadomo, że jest to firma, która odpowiada za oferowanie określonych usług pogrzebowych, takich jak pogrzeby, kremacje lub innego rodzaju usługi. W przypadku śmierci krewnego, wskazane jest udanie się do zakładu pogrzebowego w celu organizacji godnego pochówku.

Przygotowania do samego pogrzebu

Zakłady pogrzebowe mają także między innymi za zadanie odbierać szczątki zmarłego nawet w przypadku, gdy zmarły miał wolę zostać pochowany lub skremowany w innym miejscu. W ramach tych zadań przed pogrzebem przygotuje się również ciało, które ma zostać złożone w trumnie. Kiedy zmarły zostaje zabrany do domu pogrzebowego, czasami zostaje zabalsamowany w celu opóźnienia rozkładu. Oznacza to, że zakład pogrzebowy będzie odpowiedzialny za świadczenie usług także w takim zakresie. Pracownicy domu pogrzebowego są także odpowiedzialni za umycie, ubranie i przygotowanie ciała do pochówku. W takim miejscu możemy także wybrać kwiaty i trumnę lub urnę.

Na czym polega praca zakładu pogrzebowego?

Typowe usługi pogrzebowe

Każdy zakład pogrzebowy jest odpowiedzialny za świadczenie szeregu usług, czyli przede wszystkim doradzania, opieki i pomocy rodzinom zmarłych. Zgodnie z ogólną zasadą zakład taki będzie odpowiedzialny za to, aby niezbędne dokumenty zostały wypełnione i dostarczone prawidłowo w tego typu procedurze. Ponadto, będzie on odpowiedzialny za inne szczegóły, takie jak zawieranie umów z cmentarzami. Oprócz tego ma on obowiązek kontrolowania całej ceremonii pogrzebowej i koordynowania wszystkich działań podejmowanych we współpracy z kościołem, domem pogrzebowym lub krematorium.

Rodzaje oferowanych form pochówków

Każda rodzina jest inna i nie wszyscy chcą tego samego rodzaju pogrzebu. Najpopularniejszym rodzajem pochówku jest złożenie ciała w grobie, co jest często określane przez usługodawców pogrzebowych jako tradycyjny pogrzeb. Innym rodzajem pochówku jest bezpośrednia kremacja. Podczas tego rodzaju pogrzebu ciało jest poddawane kremacji lub spalaniu bez balsamowania krótko po śmierci. Skremowane szczątki umieszcza się w urnie. Każdy zakład pogrzebowy powinien oferować te podstawowe rodzaje usług i być do nich odpowiednio przygotowanym, czyli np. dysponować właściwym transportem.

Więcej informacji

Po więcej informacji wejdź na stronę - zakład pogrzebowy Kalla Warszawa - i dowiedz się więcej