Wciąż przybywa kierowców lekceważących sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych lub siadających za kierownicą pomimo cofnięcia uprawnień. Dzisiaj nad ranem za kierownicą swojej hondy postanowił zasiąść 21-letni mieszkaniec Strzyżowic, który być może dojechał by do celu, gdyby nie policyjna kontrola. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków oraz pomimo cofniętych uprawnień młody mężczyzna może trafić do więzienia na 3 lata.

Pełniący dzisiaj nad ranem służbę  na terenie powiatu policjanci z wojkowickiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej w Strzyżowicach przy ul. Szosowej osobową hondę civic. Siedzący za kierownicą auta mężczyzna na widok policjantów stał się bardzo nerwowy i pobudzony. Badanie wykonane przy użyciu policyjnego testera narkotyków wykazało, że 21-letni mieszkaniec powiatu jest pod wpływem narkotyków. Dodatkowo jak wykazało sprawdzenie dotychczasowych drogowych "osiągnięć" kierowcy w policyjnych bazach danych, mężczyzna ma zasądzony przez sosnowiecki sąd, aktualnie obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dalszym losem mężczyzny zajmie się ponownie sąd i prokurator. Grożą mu 3 lata więzienia.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.