Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Wzorowa postawa świadka pomogła wyeliminować z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Nieodpowiedzialny 47-latek wsiadł za kierownicę samochodu marki Renault, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a w kolejnym badaniu wynik był jeszcze większy. Mężczyzna nie stracił prawa jazdy...gdyż stracił je już wcześniej, posiadając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sąd zadecyduje o jego dalszym losie.

W piątek (10 września) policjanci z Będzina zostali powiadomieni, że trasą DK 86 w kierunku Łodzi zygzakiem jedzie samochód marki Renault. Zaalarmowani stróże prawa od razu udali się we wskazany rejon. Kiedy byli w drodze zgłaszający kierowca wykorzystał sygnalizację świetlną i zablokował drogę swoją ciężarówką podejrzanemu kierowcy. Następnie wybiegł do mężczyzny i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę, po czym przekazał mundurowym, którzy zjawili się na miejscu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejne badanie wskazało wynik rosnący. Okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, gdyż stracił je już wcześniej i jest wydany wobec niego prawomocny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z nieodpowiedzialną postawą 47-latka mogą czekać go poważne konsekwencje. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem, gdzie czeka go nie tylko duża kara finansowa, ale przede wszystkim grozi mu kara więzienia do 2 lat.

Nie reagujesz?- AKCEPTUJESZ!

Bardzo dziękujemy świadkowi za zdecydowaną reakcję i uniemożliwienie pijanemu kierowcy dalszej jazdy. Ta godna naśladowania postawa mogła uratować komuś życie.

Piłeś? NIE JEDŹ!