Uczniowie z Będzina poznają tajemnice polskiej flagi i symboli narodowych
Uczniowie z Będzina uczcili Dzień Flagi wyjątkową lekcją o symbolach narodowych. W Filii nr 5 biblioteki w Grodźcu dzieci nie tylko poznały barwy Polski, ale także z dumą recytowały patriotyczne wiersze i tworzyły własne flagi.

Wyjątkowe zajęcia patriotyczne w bibliotece Grodziec w Będzinie

W pierwszych dniach maja uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Konopnickiej w Będzinie mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji poświęconej polskim barwom i symbolom narodowym. Spotkanie odbyło się w Filii nr 5 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, mieszczącej się w dzielnicy Grodziec. To właśnie tam dzieci dowiedziały się, co oznaczają kolory naszej flagi – biel symbolizującą czystość i dobro oraz czerwień, która przypomina o odwadze i miłości do ojczyzny.

Podczas zajęć mali uczestnicy poznali również najważniejsze symbole Polski: godło z białym orłem na czerwonym tle, które jest znakiem wolności i suwerenności; biało-czerwoną flagę jako wyraz jedności narodu; a także hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”, który przypomina o długiej walce Polaków o niepodległość.

Dziecięca radość i zaangażowanie podczas lekcji patriotyzmu w Będzinie

Spotkanie było pełne emocji i aktywności. Uczniowie z entuzjazmem wysłuchali wiersza

„Kto ty jesteś? – Polak mały! Jaki znak twój? – Orzeł biały!”
autorstwa Władysława Bełzy, recytując go z dumą i zaangażowaniem. Następnie dzieci rozwiązywały krzyżówkę tematyczną dotyczącą Polski, co pozwoliło im utrwalić zdobytą wiedzę poprzez zabawę.

Na zakończenie każdy z uczestników wykonał własnoręcznie pracę plastyczną – flagę Polski, co stało się symbolicznym podsumowaniem lekcji. Tego typu inicjatywy kształtują u najmłodszych poczucie przynależności do ojczyzny oraz szacunek dla historii i tradycji, budując fundamenty patriotyzmu już od najmłodszych lat.


Źródło: MiPBP w Będzinie