Jak urządzić swoją sypialnię?

Sypialnia - miejsce odpoczynku i regeneracji. Jest to przestrzeń, która powinna stanowić oazę spokoju, w której po męczącym dniu możemy odpocząć i zregenerować siły. Powinna być to przestrzeń, która świetnie wpisze się w Twój styl i charakter i której aura i klimat pozwolą na odpoczynek. Zazwyczaj sypialnia stanowi element domu, który jest przestrzenią prywatną, bardziej intymną. Dzieje się tak w momencie, kiedy służy nam ona głównie do snu i regeneracji. Niekiedy jednak, w przypadku małych metraży sypialnia połączona jest z salonem. Taki układ wymaga odmiennej aranżacji tej przestrzeni.

Jeśli zastanawiasz się jak zorganizować swoją sypialnie, aby spełniała oczekiwania wizualne, ale jednocześnie była maksymalnie funkcjonalna, to zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Łóżko na pierwszym planie

Pierwszym, podstawowym elementem każdej sypialni jest łóżko. Wspomnienie o nim w pierwszej kolejności jest uzasadnione, w końcu służy nam ona głównie do snu i regeneracji. Powinniśmy dobrać łóżko dopasowane do własnych potrzeb. Warto wybrać odpowiedni, dobry jakościowo materac, który posłuży nam latami. Wielkość łóżka jest kwestią indywidualną, optymalnymi wymiarami dwuosobowego łóżka jest 160 x 200 cm. Klasyczny wymiar pozwoli na zachowanie wygody, ale jednocześnie nie zabierze zbyt dużej przestrzeni, jak w przypadku szerszych modeli. Jeśli metraż Twojej sypialni jest mniejszy możesz zdecydować się na węższy wariant np.140 x 200 cm, ale możesz również zdecydować się na łóżko z pojemnikiem, dzięki któremu możesz odpuścić sobie zakup jednej szafki i w to miejsce cieszyć się wygodą. Zadbaj również o łatwy dostęp do łóżka. Brak przejścia będzie niewygodnym, męczącym na dłuższą metę rozwiązaniem.

Nie umniejszaj wartości kolorów!

Ważną kwestią jest również kolorystyka sypialni. Najlepiej wybrać do jej wykończenia barwy, w których czujesz się najlepiej i przy których czujesz, że odpoczywasz. Nie ma gotowych standardów, którymi trzeba się kierować. Dla jednego najlepszym wyborem będzie klasyczna biel, a dla innego delikatny fiolet. Wybierz coś, co pozwoli Ci się wyciszyć i zregenerować. Dobrym wyborem będzie również kolor zielony, który działa wyciszająco i kojąco.

Szafa, komoda czy garderoba?

W zależności od metrażu jakim dysponujesz możesz zdecydować się na garderobę, w której ukryjesz swoje rzeczy, szafę na wymiar czy komodę. Wąskie komody sprawdzą się szczególnie w niewielkich pomieszczeniach. Więcej na temat aranżacji przestrzeni znajdziesz na stronie https://architektna5.pl/.