Powiat Będzin: Biblioferie już od 5 stycznia
Zapraszamy młodszych i starszych czytelników do wspólnych spotkań z będzińską książnicą.
► Nie wychodząc z domu będziemy mogli stworzyć arcydzieła plastyczne w ramach zajęć zatytułowanych Pogromcy nudy” - spotkania we wtorki i czwartki o godzinie 11.00.
► Codziennie o godzinie 17.00 młodzież z I Liceum im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, w ramach literackiej współpracy, organizuje prezentacje wybranych wierszy Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy.
► W poniedziałek 11 stycznia o godzinie 11.00 wybierzemy się w wirtualną podróż prezentując wystawę poświęconą twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, z okazji 100. rocznicy urodzin poety.
► Dla starszych uczniów, niejako w formie literackiej pracy domowej, polecamy cykl bibliotecznych łamigłówek Wieszczowianki”, które publikować będziemy w środy i piątki.
► Czwartek - 14 stycznia - będzie dniem pełnym zagadek dla najmłodszych. Co godzinę (od 11.00 do 15.00) będzie można rozszyfrować kolejny tajemniczy tekst literacki, nawiązujący do znanego tytułu książki dla dzieci
Bądźcie razem z nami codziennie o godzinie 11.00 oraz 17.00
Źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie
Starostwo Powiatowe w Będzinie, http://powiat.bedzin.pl/aktualnosci/4451-biblioferie-juz-od-5-stycznia
Autor: krystian