Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

W środę 14 lipca w pałacu Mieroszewskich w Będzinie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej „Zamki i pałace w Polsce”. Laureatom w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca pogratulowała i nagrody wręczyła Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Będzinie Aldona Kopczyńska.

Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska ogląda prace konkursowe

Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki, o czym można przekonać się oglądając wystawę. Artystyczna rywalizacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem - jury oceniło ponad 800 nadesłanych obrazów, rysunków, grafik i rzeźb. Konkurs objęty był Honorowym Patronatem Starosty Będzińskiego.


Lista laureatów kształtuje się następująco:

Kategoria klasy I-III
Miejsce I - Tymoteusz Kępa, lat 8, klasa II, Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku
Miejsce II - Natalia Ziemkowska, lat 8, klasa I, Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku
Miejsce III - Maja Łakoma, lat 9, klasa II, Pracownia plastyczna Bernardy Gołąb Lisowskiej w Lubinie
Wyróżnienie - Zuzanna Łęcka, lat 9, klasa II, Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego filia eMDeKUŚ w Płocku
Wyróżnienie - Aleksander Kęplin, lat 8, klasa I, Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego filia eMDeKUŚ w Płocku

Kategoria klasy IV-VIII
Miejsce I - Izabela Fita, lat 10, klasa IV, Pracowania na piętrze w Tokarni
Miejsce II - Zuzanna Karasek, lat 14, klasa VII, PSP nr 7 w Radomsku
Miejsce III - Franciszek Jachym, lat 10, klasa IV, Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego filia na Wrzosach w Krakowie
Wyróżnienie - Julia Wójcik, lat 13, klasa VIII, SP nr 27 w Bielsku-Białej
Wyróżnienie - Julia Drzazgała, lat 11, klasa V, SP nr 3 w Pabianicach
Wyróżnienie - Liliana Paczuska, lat 13, klasa VII, SP nr 2 w Dąbrowie Górniczej

Kategoria szkoły ponadpodstawowe
Miejsce I - Iga Sudak, lat 19, PMDK w Będzinie
Miejsce II - Kalina Gronczyńska, lat 17, Pracownia plastyczna Bernardy Gołąb Lisowskiej w Lubinie
Miejsce III - Konrad Trefon, lat 15, 1 LH Czeladź
Wyróżnienie - Róża Licznerska, lat 18, klasa III, ZSBiP Grudziądz
Wyróżnienie - Gabriela Pyrzanowska, lat 19, klasa III, Zespół Szkół Poligraficznych w Warszawie

Kategoria płaskorzeźba i forma przestrzenna
Kategoria starsza IV-VIII
Miejsce I - Sandra Blady, lat 13, MOPT w Dąbrowie Górniczej
Miejsce II - Malwina Sumień, lat 13, MOPT w Dąbrowie Górniczej
Miejsce III - Oliwia Turczynowicz, lat 12, Pracownia Ceramiki Artystycznej Centrum Kultury w Polkowicach
Wyróżnienie - Maja Zaród, lat 14, MOPT w Dąbrowie Górniczej
Wyróżnienie - Milena Mykiel, lat 12, SP w Siennowie

Kategoria młodsza I-III
Miejsce I - Oliwier Biały, lat 10, Centrum Kultury w Polkowicach
Miejsce II - Jagna Kowalczyk, lat 10, Tatrzańskie Centrum Kultury i Rekreacji „Jutrzenka w Zakopanem”
Miejsce III - Maja Karpiel, lat 6, Tatrzańskie Centrum Kultury i Rekreacji „Jutrzenka w Zakopanem”
Wyróżnienie - Mikołaj Motyka, lat 8, Tatrzańskie Centrum Kultury i Rekreacji „Jutrzenka w Zakopanem”

Galeria zdjęć z otwarcia wystawy pokonkursowej:

  • DSC_9327
  • DSC_9363
  • DSC_9364
  • DSC_9394
  • DSC_9395
  • DSC_9400
  • DSC_9411
  • DSC_9432
  • DSC_9433