Spodenki treningowe męskie - z jakiej tkaniny powinny być wykonane?

Podczas treningu liczy się wygoda i dobre samopoczucie. Dla własnego komfortu warto zatem zainwestować w spodenki męski dobrej jakości. Jaki materiał sprawdzi się najlepiej? Naturalny, czy może syntetyk? Sprawdź, jak dobrać ten najważniejszy element męskiego stroju do ćwiczeń.
Materiały na spodenki męskie z membranami sportowymi
Choć w ostatnich latach wiele mówi się o tym, że warto wybierać ubrania z materiałów naturalnych, podczas intensywnego treningu mogą się okazać bardzo niepraktyczne. Jest to najlepszy wybór dla osób, które ćwiczą naprawdę intensywnie. Dlaczego? Spodenki treningowe męskie z membraną posiadają mikroskopijne pory”, które pozwalają skórze oddychać i odprowadzają z niej pot, dzięki czemu jej powierzchnia jest zawsze sucha. Co więcej, materiały z membraną wyróżniają się wyjątkową lekkością.
Spodenki męskie z poliestru
Dobrej jakości spodenki sportowe męskie dostępne na rynku są z reguły uszyte z poliestru. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne. Poliester, jak przystało na tworzywo sztuczne, nie chłonie wody, dzięki czemu nawet w trakcie bardzo intensywnego treningu materiał nie nasiąka potem.
Poliester znakomicie sprawdza się podczas treningów na świeżym powietrzu. Jest wyjątkowo trwały i nie blaknie pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. W połączeniu z elastanem tworzy materiał świetnie nadający się na spodenki męskie, które doskonale dopasowują się do sylwetki. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o spodenkach męskich do noszenia na co dzień, możesz przeczytać o nich na Pomponiku.
Spodenki treningowe męskie z poliestru mają jeszcze kilka innych zalet. Ze względu na niewielkie koszty wyprodukowania tkaniny, są stosunkowo tanie oraz bardzo wszechstronne. Sprawdzą się podczas ćwiczeń na siłowni, podczas biegania czy do treningów w domu. Odzież z poliestru można również prać w wysokich temperaturach bez obaw o zniszczenie materiału.
Spodenki męskie z polipropylenu
Jest to kolejne tworzywo sztuczne, obok poliestru, które dość często jest stosowane do produkcji spodenek treningowych. Polipropylen również wyróżnia się wytrzymałości i lekkością. Posiada kanaliki kapilarne, których głównym zadaniem jest odprowadzanie potu z powierzchni skóry.
Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet w trakcie bardzo intensywnych treningów można czuć się świeżo i sucho. Spodenki męskie z polipropylenu posiadają z reguły jony srebra, które niezwykle skutecznie eliminują przykry zapach potu. Wynika to z antybakteryjnych właściwości samego srebra. W przeciwieństwie do poliestru, polipropylen najlepiej sprawdzi się do treningów w pomieszczeniu, gdyż spodenki krótkie męskie pod wpływem słońca mogą szybko stracić swój pierwotny kolor.
Spodenki męskie z bawełny
Bawełna, choć naturalna i bardzo przyjemna dla skóry, maksymalnie chłonie wodę. Jednocześnie szybko staje się ciężka i długo schnie. Po intensywnym treningu, spodenki męskie z bawełny posiadają widoczne mokre plamy, czemu towarzyszy nieprzyjemne uczucie wilgoci.
Nosząc bawełniane spodenki treningowe męskie, trzeba się także liczyć z szybkimi przetarciami i niską sprężystością materiału, co może się objawiać prześwitami w najbardziej newralgicznych miejscach. Oczywiście nie oznacza to, że bawełna zupełnie nie nadaje się jako materiał na męskie spodenki. W przypadku mniej wymagających ćwiczeń sprawdzą się znakomicie, szczególnie w przypadku osób, które zwracają uwagę na kwestie ekologiczne swoich wyborów.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski