Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że leasing jest wygodniejszą opcją, niżeli kredyt bankowy. Co więcej, nie jest to rozwiązanie dostępne tylko dla firm. Korzystać mogą z niego także te osoby, które działalności gospodarczej nie prowadzą. Czy w takim wypadku, nadal jest to opłacalna metoda finansowania?

Kiedy potrzebny jest nam samochód dla firmy lub prywatnie, stawiając na Arval – Suzuki leasing będzie to jedna z rozsądniejszych opcji. Co więcej, bogate oferty firm, które specjalizują się w tych usługach sprawiają, że możemy wiele kwestii dostosowywać do własnych potrzeb. Zanim się jednak zdecydujemy, czy weźmiemy nowe Suzuki, czy też Mercedesa, dowiedzmy się czym dokładnie jest wspomniany leasing.

Czym jest leasing?

Kiedy planujemy zakup auta, leasing jawi się jako doskonała alternatywa, chociażby dla kredytu gotówkowego lub samochodowego - dlaczego? Koszty w wypadku leasingu najczęściej są o wiele mniejsze, niżeli podczas zaciągnięcia kredytu. Spowodowane jest to faktem, że to leasingodawca jest formalnie właścicielem pojazdu i otrzymuje zyski z dokonywania odpisów amortyzacyjnych za samochód, z którego korzystamy my.

Suzuki w leasing – czy warto postawić na to rozwiązanie?

Biorąc samochód w leasing, płacimy za niego (najczęściej comiesięczne) raty. Dopóki nie spłacimy pełnej wartości pojazdu, nie jesteśmy właścicielami samochodu. Zanim spłacimy wszystko oraz dokonamy wykupu auta na własność, to firma leasingowa jest obecna w dowodzie rejestracyjnym.

Ponadto, my jako klienci mamy prawo do pierwszeństwa wykupu. Cena, jaką będziemy musieli wówczas zapłacić, będzie stanowiła jedyne 1% wartości przedmiotu leasingu. Jeszcze do niedawna mówiło się, że leasing dla firm to jedyne rozwiązanie, ponieważ dawał sporo oszczędności w kwestiach podatkowych.

Czy opłaca się postawić na leasing konsumencki?

Od pewnego czasu, banki o wiele dokładniej sprawdzają swoich klientów i zdecydowanie bardziej restrykcyjnie podchodzą do udzielania im kredytów. Stąd też leasing dla osoby prywatnej, która nie posiada działalności prywatnej, jawi się jako całkiem korzystne rozwiązanie. Istnieje bowiem sporo zalet takiego wyjścia. Zaliczyć do nich można chociażby:

  1. O wiele mniej formalności.

  2. Bardzo korzystne warunki od firmy leasingowej. Należy jednak pamiętać, że koniecznością jest zakup AC I NNW, oprócz obowiązkowego OC.

  3. Duża swoboda w wyborze pojazdu. W nasze posiadanie może wejść np. Suzuki SUV, motocykle, samochody dostawcze, quady i wiele innych pojazdów.

  4. Wiele rabatów u firm, które współpracują z leasingodawcą.

  5. Leasing konsumencki nie widnieje w naszej historii kredytowej.

Leasing konsumencki – jakie posiada wady?

Okazuje się jednak, że leasing konsumencki to nie tylko długa lista zalet, ale może też posiadać pewne wady. Niektóre osoby mogą się na tę opcję nie zdecydować, gdyż:

  1. Samochód nie będzie naszą własnością.

  2. Umowa leasingu wygaśnie, kiedy dojdzie do kradzieży auta bądź całkowitej szkody.

  3. Należy dokonać wykupu dodatkowych ubezpieczeń.

Leasing konsumencki, czy kredyt samochodowy?

Decydując się na kredyt, z pewnością stracimy więcej czasu na wypełnianie dokumentów, niżeli w wypadku leasingu, który dodatkowo zwiększy też naszą zdolność kredytową. W związku z tym, będziemy mogli przeznaczyć na samochód znacznie większe fundusze. Aby przekonać się, czy opłacalny będzie dla nas leasing kalkulator dostępny w sieci pomoże nam obliczyć to, jakich kosztów możemy się spodziewać. Warto też porównać więcej, niż tylko kilka dostępnych ofert.