Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

4 marca w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie odbyła się XVIII edycja Powiatowego Konkursu Języków Obcych. Powiatowy Konkurs Języków Obcych cieszy się od wielu lat dużą popularnością wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. W bieżącym roku szkolnym do konkursu przystąpili po raz pierwszy uczniowie szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Sebastian Szaleniec Starosta Będziński i Łukasz Komoniewski Prezydent Miasta Będzin.

W zmaganiach udział wzięli uczniowie klas VIII szkół podstawowych, uczniowie klas III gimnazjum legitymujący się dobrą znajomością języka obcego nowożytnego – angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego oraz wiedzą i umiejętnościami z zakresu tematyki programowej, a także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych legitymujący się dobrą znajomością języka obcego nowożytnego - angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego oraz wiedzą i umiejętnościami z zakresu tematyki programowej.

Następujący po eliminacjach szkolnych etap powiatowy zorganizowało i przeprowadziło III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie. Konkurs składał się z dwóch części: egzaminu pisemnego oraz ustnego dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, które odbyły się tego samego dnia i oddzielone były przerwą.

Konkurs przeprowadzono w następujących kategoriach:

- język angielski i niemiecki na poziomie rozszerzonym dla szkół ponadgimnazjalnych,

- język angielski i niemiecki dla szkół gimnazjalnych na poziomie podstawowym

- język rosyjski i hiszpański na poziomie podstawowym,

- język angielski, niemiecki i rosyjski dla szkół podstawowych na poziomie podstawowym.

Ogłoszenie wyników już 18.03.2019 r o godz. 13.00. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Źródło: III LO w Będzinie

  • 2019_03_04_Konkurs_jezykow_obcych001
  • 2019_03_04_Konkurs_jezykow_obcych002


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.