Idąc do banku podchodzimy do okienka i pracownik znajduje dla nas najlepszą ofertę kredytu, omawia szczegóły, przedstawia warunki i koszty oraz przekazuje decyzję od udzielenie kredytu i wypłaca pieniądze. Ale jeśli bank wydał odmowę, a my nadal potrzebujemy pożyczki to logicznym rozwiązaniem wydaje się wzięcie pożyczki w parabanku. Wbrew pozorom nie jest to trudne, ale odbywa się nieco inaczej. Firmy pożyczkowe najczęściej udzielają pożyczek za pośrednictwem swoich stron internetowych. Jak dostać taką pożyczkę?

Jak znaleźć pożyczkę?

Wiele osób może mieć wątpliwości czy takie pożyczki to nie naciąganie i czy na pewno to działa. Warto najpierw poczytać na przykład rankingi firm pożyczkowych czy nawet popytać znajomych czy brali tego typu pożyczkę i gdzie. Czytając opinie widać, która firma faktycznie udziela pożyczek na wysokie kwoty i z małymi kosztami dodatkowymi. Oczywiście można też sprawdzić firmy, które się reklamują w telewizji. W końcu oznacza to, że są rzetelne, mają dużo klientów i skoro stać je na tak drogą reklamę to mają też środki na udzielanie pożyczek.

Co zrobić, aby dostać pożyczkę online?

Kiedy już znajdziemy firmę pożyczkową, a właściwie jej stronę internetową samo wzięcie pożyczki będzie proste. Ale uwaga! Potrzebujemy dostępu do bankowości elektronicznej. Większość osób do swojego banku loguje się przez Internet, ale tutaj trzeba jeszcze mieć konto indywidualne, czyli założone tylko na osobę, która pożyczkę bierze, a do tego warto się upewnić czy dane podane kiedyś w banku nadal są aktualne. Trzeba też mieć ważny dowód osobisty.

Wzięcie pożyczki zaczynamy od wybrania kwoty i czasu spłaty. Na stronie głównej można znaleźć pola do wpisania samodzielnie albo suwaczki, które trzeba nacisnąć w odpowiednim miejscu. A potem naciskamy "dalej" albo "złóż wniosek". I przechodzimy do części, gdzie trzeba samemu wypełnić wniosek o pożyczkę. Nie jest to trudne, ale warto się nie śpieszyć tylko powoli wypełniać rubryki danymi o jakie jesteśmy proszeni. Zawsze trzeba wpisać dane osobowe i dane do korespondencji, w tym numer telefonu i email, a także podać konto bankowe. Ważne jest też wpisanie danych finansowych. Możemy zostać zapytani o wysokość zarobków oraz tytuł zarobków, czyli np. umowa o pracę, a także czy mamy inne zobowiązania np. kredyt w banku i w jakiej kwocie.

Przy niektórych pożyczkach trzeba też zaznaczyć zgodę na weryfikację w bazach danych np. KRD. Zawsze jednak na koniec wniosku trzeba dokonać weryfikacji danych osobowych przez zrobienie przelewu z bankowości elektronicznej na drobną kwotę np. 1 zł. Taki przelew potwierdza tylko dane, nie sprawdza ile mamy środków na koncie itd. Jeśli dane się zgadzają wniosek zostanie rozpatrzony. I to nawet w kilkanaście minut, po których otrzymamy odpowiedź. A sama pożyczka zostanie przelana na podane konto bankowe.

Informacje dodatkowe

Chwilówki, w tym pożyczka dla zadłużonych, znajduje się na stronie porównywarki chwilówek Centrum Pożyczek 24h - sprawdź więcej

Co zrobić, aby dostać pożyczkę online?