
W Będzinie najmłodsi mieszkańcy uczą się, jak dbać o Ziemię – ekologiczne lekcje pełne zabawy i kreatywności już w Filii nr 1 biblioteki Ksawera!
- Przedszkolaki z Będzina poznają tajniki ekologii podczas spotkań w bibliotece Ksawera
- Będzińskie przedszkolaki bawią się i uczą o ekologii dzięki wartościowym książkom
Przedszkolaki z Będzina poznają tajniki ekologii podczas spotkań w bibliotece Ksawera
22 kwietnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, w Filii nr 1 biblioteki Ksawera w Będzinie odbyło się wyjątkowe spotkanie edukacyjne dla grupy Żabek z Przedszkola Miejskiego nr 6. Maluchy miały okazję zgłębić temat ochrony środowiska w sposób dostosowany do ich wieku, a wszystko to dzięki inspirującym książkom i interaktywnym zajęciom.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak ważne jest segregowanie odpadów i jakie korzyści płyną z dbania o czystość naszej planety. Wprowadzeniem do rozmowy była książka Anity Głowińskiej „Kicia Kocia : co z tymi śmieciami?”, która w przystępny sposób tłumaczy zasady recyklingu i zachęca najmłodszych do świadomego postępowania z odpadami.
Będzińskie przedszkolaki bawią się i uczą o ekologii dzięki wartościowym książkom
Nie zabrakło również opowieści Magdaleny Kiełbowicz „Ekolog domowy” z książki „Czarodziejskie słowa : wartościowe teksty dla dzieci”, która pokazała dzieciom, że każdy może codziennie przyczyniać się do ochrony środowiska. Po wysłuchaniu historii maluchy chętnie uczestniczyły w zabawie polegającej na sortowaniu śmieci do odpowiednich pojemników – niebieskiego, zielonego i żółtego – co pozwoliło utrwalić zdobytą wiedzę w praktyce.
Dodatkowo, bibliotekarze sięgnęli po „Poradnik młodego ekologa” autorstwa Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk. Ta rymowana publikacja pełna humoru porusza tematy oszczędzania energii i wody oraz zawiera „regulamin ekoludka” i „notesik ekologa”, które pomagają dzieciom na co dzień pamiętać o proekologicznych nawykach.
Na zakończenie zajęć przedszkolaki postanowiły wyrazić swoje zaangażowanie poprzez wykonanie własnoręcznych laurek, które będą symbolem ich troski o naszą planetę. To piękny gest pokazujący, jak ważna jest dla nich ochrona środowiska.
Na podstawie: Biblioteka