W środę 5 maja br. Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Wicestarostą Dariuszem Waluszczykiem udali się z wizytą do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie, aby osobiście zobaczyć efekty ukończonych w powiatowej szkole prac remontowych.

- Miło mi poinformować, że kolejna placówka edukacyjna w naszym powiecie zyskała właśnie nowe oblicze. Zakończyły się prace modernizacyjne i remontowe w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie. Przygotowano nowe sale lekcyjne i pracownie zawodowe. Wykorzystaliśmy ten trudny czas, kiedy uczniów nie było w szkole, aby po powrocie z nauki zdalnej mieli warunki do kształcenia na coraz wyższym poziomie - mówi Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec z Wicestarostą Dariuszem Waluszczykiem i Dyrektor Małgorzatą Dembińską przyglądają się efektom przeprowadzonych prac

Tym samym zakończyła się realizacja projektu „Zagłębiowska Liga Zawodowców - III etap - modernizacja infrastruktury kształcenia zawodowego w CKZiU w Będzinie”. Projekt dotyczył przebudowy segmentu D w budynku CKZiU w Będzinie przy ul. 11 Listopada 3 oraz części budynku warsztatowego nr 2 CKZiU w Będzinie przy ul. I. Krasickiego 17. Przeprowadzone prace umożliwiły utworzenie pracowni do praktycznej nauki zawodu oraz przystosowanie części obiektu dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

W budynku przy ul. I. Krasickiego prace dotyczyły:

- przebudowy i remontu pracowni obróbki ręcznej;

- doposażenia tej pracowni w ploter frezujący;

- zakupu i montażu blatów pod komputery;

- likwidacji barier architektonicznych polegających na: wymianie stolarki drzwiowej, montażu posadzek antypoślizgowych, dostosowaniu łazienek i ciągów komunikacyjnych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W budynku przy ul. 11 Listopada w segmencie D nastąpiła rozbiórka części stropu od piwnic do II piętra. W tym miejscu powstał szyb windowy oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. W całym segmencie D wykonano prace remontowe, sale lekcyjne zostały przebudowane i przekształcone w nowoczesne pracownie:

- trzy pracownie informatyczne wyposażone w 16 stanowisk komputerowych - z czego 7 dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych - przyścienne blaty pod komputery, tablice interaktywne, drukarki laserowe (A3 i 3D oraz DRON). Jedna z pracowni informatycznych została przystosowana do obróbki cyfrowej zdjęć, dzięki temu będzie służyć uczniom kształcącym się w zawodzie technik fotografii i multimediów.

- jedną pracownię obsługi konsumenta wyposażoną w aneks kuchenny, funkcjonalną szafę z przesuwnymi drzwiami, tablicę multimedialną oraz ekspres ciśnieniowy.

- jedną pracownię fototechniczną wyposażoną w nowoczesne aparaty cyfrowe z komunikacją wi-fi, zestaw lamp foto-wideo, powiększalnik fotograficzny z halogenem, statyw kolumnowy, kolorymetr do mierzenia światła oraz sufitowy zestaw do podwieszania lamp.

Ponadto na dachu segmentu A i D szkoły zamontowano 58 paneli fotowoltaicznych UL-285 P-60 o mocy 285 W, dzięki czemu powiatowa placówka korzystać będzie z czystej energii, pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych.

Dzięki modernizacji infrastruktury szkolnej poprawi się jakość i komfort kształcenia, a uczniowie będą korzystać z najnowocześniejszej bazy dydaktycznej, co pozwoli na lepsze przygotowanie do egzaminów zawodowych i zdobycie oczekiwanych umiejętności na rynku pracy.

  • 2021_05_05_1
  • 2021_05_05_2
  • 2021_05_05_3
  • 2021_05_05_4
  • 2021_05_05_5