14 października odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. W Teatrze Dzieci Zagłębia zebrali sie dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkół prowadzonych przez Powiat Będziński, by wspólnie uczcić to wyjątkowe święto. W uroczystości udział wzięli m.in. reprezentujący Powiat: Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Powałka, Wicestarosta Dariusz Waluszczyk, Członkowie Zarządu Powiatu - Halina Mentel i Adam Szydłowski, Sekretarz Powiatu Agata Fazan, a także Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, II Wiceprezydent Miasta Będzina Anna Drzewiecka, Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź Beata Zawiła, reprezentanci służb mundurowych.


Z podziękowaniami i gratulacjami pospieszył Starosta Sebastian Szaleniec, zwracając się do nauczycieli w słowach pełnych uznania - Dziękuję pedagogom za owocną pracę z młodzieżą, przekazywanie uczniom wiedzy i kształtowanie postaw wśród młodego pokolenia. Każdego dnia z pasją wypełniają Państwo swoją niełatwą i odpowiedzialną pracę, co przekłada się na liczne wyróżnienia, których serdecznie gratuluję.

Dzisiejsza uroczystość była okazją do uhonorowania nauczycieli za liczne osiągnięte sukcesy. Wręczone zostały Nagrody Starosty Będzińskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Ewa Młynarska-Dąbek (I LO w Będzinie),

Agnieszka Jamro (II LO w Będzinie),

Agata Abram (III LO w Będzinie),

Agata Sukiennik (CKZiU w Będzinie),

Wioletta Kucharska-Sosnal (CKZiU w Będzinie),

Aneta Semeniuk (ZSOiT w Czeladzi),

Agnieszka Nowak (ZSOiT w Siewierzu),

Monika Rachwał (ZSOiT w Wojkowicach),

Alicja Iwanowska (ZSS w Czeladzi),

Grzegorz Majzel (PMDK w Będzinie),

dr Agnieszka Hetman (Dyrektor II LO w Będzinie).

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: Bożena Gładysiewicz (CKZiU Będzin) i Marek Bijak (CKZiU Będzin). Nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty uhonorowana została Barbara Rudy (II LO w Będzinie).

Stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego otrzymał Mateusz Szczęśniak (I LO w Będzinie).

Wyróżnienia przyznali też dyrektorzy placówek oświatowych Powiatu Będzińskiego. Wśród uhonorowanych Nagrodą Dyrektora znaleźli się zarówno nauczyciele, jak i pracownicy administracji i obsługi.

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie

Nauczyciele: Daria Bąkiewicz, Beata Będkowska-Czapla, Ilona Boroń, Magdalena Białorudzka, Marcin Kantor, Agnieszka Marciniak, Dariusz Majchrzak, Bożena Morawska-Nagły, Sylwia Naziemiec-Komperda, Elżbieta Otko, Ewa Stopa, Grażyna Szewczyk, Aneta Zielińska;

Administracja i obsługa: Anna Adamczyk, Katarzyna Skucha, Elżbieta Grelak, Jolanta Kudela, Lidia Nowsakowska, Grażyna Marzec, Tadeusz Wręga.

II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie

Nauczyciele: Małgorzata Dyaczyńska, Aleksandra Gajos, Agnieszka Kępińska, Tomasz Majcherczyk, Arleta Stanek, Agata Włodarz, Agnieszka Wójcik;

Administracja i obsługa: Elżbieta Cichoń, Grażyna Golicka, Sylwia Szostakowska, Adam Tondos.

III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie

Nauczyciele: Agata Abram, Anna Grabińska-Bernat, Anna Karolewska, Elżbieta Kaszyńska, Robert Kocjan, Beata Palmąka, Agata Świder;

Administracja i obsługa: Aleksandra Barańska, Beata Kantorska, Dorota Pajek, Maria Turula, Jan Walatek, Danuta Wawulska.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie

Nauczyciele: Marcin Baran, Paweł Barcik, Marek Bijak, Paweł Bojczuk, Marzena Brudzińska, Joanna Cieślik, Jolanta Domańska, Sylwia Dreja-Mróz, Bożena Gładysiewicz, Maria Gocyła, Agnieszka Górska-Dworak, Edward Gruszka, Zbigniew Gruszka, Renata Grys, Arkadiusz Hirszberg, Ewa Hurnik, Alina Janczyk, Piotr Jeleń, Gabriela Jędrusik-Gałek, Ewa Kozioł, Robert Kręciwilk, Wojciech Łapaj, Wioleta Musiał, Joanna Niedbał, Rafał Olszówka, Joanna Rumas, Aneta Sapota, Grzegorz Sapota, Marcin Sikora, Małgorzata Stachowicz, Lidia Taborowska-Jadczyk, Patrycja Turoń-Rajkowska, Beata Waszczyn, Renata Włodek;

Administracja i obsługa: Ilona Kocel, Agnieszka Kulawiak, Milena Merta, Marek Korcz, Mirosław Machura, Bożena Szot, Beata Pasternak, Dorota Płaszenko.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi

Nauczyciele: Karina Banasik, Agata Białas, Wojciech Gawron, Dominik Gondorek, Ewelina Korzec, Dorota Kwiecińska, Ewa Leszczyńska-Polak, Alicja Musiałek, Danuta Mroszczyk, Lidia Niemczyk, Iwona Sroga, Bogdan Stanik, Iwona Wrażeń, Ilona Zagórska, Renata Żymirska;

Administracja i obsługa: Joanna Bogacz, Teresa Cieśla, Beata Cuda, Maria Kluska, Joanna Lak, Michał Pciak.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu

Nauczyciele: Olga Dydak, Katarzyna Dyrda, Zbigniew Kozak;

Administracja i obsługa: Elżbieta Wyszyńska.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach

Nauczyciele: Aleksandra Błaszczyk, Bartłomiej Czyż, Grzegorz Frandofert, Anna Gajdka, Agata Jagodzik, Ewa Koścień, Agnieszka Mańka, Zbigniew Michalec, Karolina Mosur, Joanna Poczęta-Kubik, Marek Szałas, Jolanta Wdzięczny;
Administracja i obsługa: Agnieszka Lis-Wiśniewska, Dorota Mirkowska-Zięba, Małgorzata Misiek, Mirosław Trzcionka, Marzena Wawer.

Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi

Nauczyciele: Joana Bała-Baran, Katarzyna Dobiega, Aleksandra Golik, Beata Komór, Dorota Książek, Krzysztof Maziarz, Joanna Sałata-Skwiot, Anna Umińska, Edyta Zawierucha, Joanna Ziółkowska, Barbara Żagiell;
Administracja i obsługa: Barbara Gruszka, Agnieszka Janus, Aleksandra Strzałka, Paulina Ścisło, Ewa Wit.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie

Nauczyciele: Alina Babczyńska, Daria Baran-Michalska, Joanna Belter-Czerniak, Katarzyna Bochenek, Anita Bonemberg-Zembal, Wioletta Chałat, Ewa Charuza, Bożena Fornaczyk-Kozłowska, Agnieszka Gudowska, Ewelina Klimczyk, Agnieszka Kubarska, Beata Kubik, Aleksandra Maciejczyk, Iwona Mateja-Zajchowska, Joanna Myszkowska-Bielas, Dorota Podleżyńska, Dorota Pruszowska, Gabriela Raczyńska, Halina Szczepanowska, Aleksandra Szcześńiak, Marta Tarapacz, Ewa Wojtacha, Agnieszka Ziółkowska;
Administracja i obsługa: Sonia Białąs, Bożena Bibuła, Justyna Domagała, Jolanta Gierka, Jacek Kubanek, Anna Misiaczek, Grażyna Niewiara, Bożena Nowak, Martyna Parzoch, Marta Ryłko, Ewa Słaba.

Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Gołuchowicach

Administracja i obsługa: Beata Dziurkowska, Małgorzata Jakóbczyk.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Będzinie

Pracownicy pedagogiczni: Anna Łoś, Małgorzata Margasińska, Anita Nowak-Zielińska, Monika Skóbel, Aleksandra Szymczuk-Szuma, Małgorzata Szymiec;
Pracownicy administracji i obsługi: Barbara Kaczanow, Joanna Kozera, Żaneta Nowak, Stanisława Kamińska, Małgorzata Kowacz, Jadwiga Stępień, Mirosława Ślęzak.

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie

Nauczyciele: Lidia Bień, Lidia Ściwiarska, Agnieszka Pruszowska-Mikołajczak, Mirosława Toll-Wnentrzak, Katarzyna Wójcik;

Administracja i obsługa: Krystyna Woszczek, Zbigniew Skorek, Jadwiga Stępień.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Sławkowie

Joanna Czerniak-Wąż, Agnieszka Grudzień, Bożena Krzywda, Artur Lorek.

Świętujący dziś nauczyciele usłyszeli nie tylko podziękowania i gratulacje za rzetelną i owocną pracę - przyjęli również życzenia dalszych sukcesów, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Oprawę artystyczną dzisiejszego wydarzenia przygotowali uczniowe i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu.

  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej000
  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej002
  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej003
  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej004
  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej005
  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej006
  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej007
  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej009
  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej010
  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej011
  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej012
  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej013
  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej014
  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej015
  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej016
  • 2019_10_14_Dzien_Edukacji_Narodowej017