Szara farba do mebli ogrodowych

Czy szara farba do drewna może być dobrym wyborem do malowania drewna? Oprócz białej farby do drewna stanowi jedną z najczęściej wybieranych barw do malowania. Czemu zawdzięcza taką popularność? Z pewnością jednym z argumentów jest cena, niższa od bialej farby do drewna oraz to, że pasuje idealnie do malowanie drewna na zewnątrz. Kolor ten wkomponowuje się doskonale w zieleń ogrodu i brąz drewnianych drzew, więc dostrzec tą barwę możemy między innymi na płotkach drewnianych. Szara farba do drewna na zewnątrz jest więc na tyle popularna, że znajdziemy ją praktycznie w każdym sklepie. Jeśli chodzi o odcień to jasno szara farba do drewna zdecydowanie ładniej pasuje do koloru ogrodu od wszelkich ciemniejszych odcieni. Transparentna farba do drewna jest również dobrą alternatywą. Kolorowe farby do drewna już mniej.

Farby do malowania drewna na zewnątrz to nie tylko właściwy kolor, ale również, a nawet przede wszystkim kompleksowa ochrona drewna. Dobra farba do drewna musi chronić meble ogrodowe lub płotki przed czynnikami, które wpływają na szybszy rozkład drewna, a dzielimy je na czynniki:

- biotyczne – czyli wpływ żywych organizmów, takich jak grzyby, porosty, owady;

- abiotyczne – w skrócie warunki atmosferyczne, a więc czynniki powodujące wilgoć – opady deszczu i śniegu oraz zmienne temperatury.

Jeśli nie podoba nam się kolor szary farby do drewna to równie dobrze możemy użyć matowej farby do drewna w dowolnym kolorze. Prawie wszystkie farby do drewna kolorowe mogą pasować w odpowiednim odcieniu do dowolnego ogrodu, należy pamiętać, aby barwa nie była zbyt jaskrawa, więc przykładowo złota farba do drewna będzie miała problem wkomponować się w zieleń ogrodu i zdecydowanie bardziej nadaje się do gustownych, barokowych wnętrz. Farba biała do drewna stanowi neutralny wybór i jest zalecana dla osób, które nie mogą zdecydować się na jeden, konkretny kolor farby do drewna, kolory mogą zawrócić w głowie. Nawet w przypadku tej farby można spotkać się z różnymi odcieniami wyrażonymi za pomocą skali od 0 do 100, tzw. indeks białości. Farba do drewna biała o skali 100 ma najbielszą barwę, więc warto zwracać uwagę na to oznaczenie na opakowaniu farb, chociaż rzadko który producent podaje ten parametr. Alternatywną opcją jest zakup próbek różnych farb do drewna. Pozwoli wybrać to najbardziej białą farbę z wysokim indeksem białości. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na ofertę farb beckers do drewna. Od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów i mają względnie dobre opinie. Farby do drewna zewnętrzne tworzą na drewnie powłokę hydrofobującą, zabezpieczając drewno przed wnikaniem do niego wody i wilgoci. Istnieją różnej jakości farby do malowania drewna, więc jeśli zauważymy podczas malowania pęcherze będzie to znak, że z czasem taka farba będzie się łuszczyć. Farby zewnętrzne do drewna muszą być więc preparatem na bazie olejów i wosków, aby lepiej przylegać do powierzchni drewnianych. Farby do drewna na zewnątrz są wzbogacane specjalnymi składnikami, które zwiększają odporność na działanie niskich i wysokich temperatur, co jest niezwykle ważne w przypadku mebli, które w ciągu dnia są narażone na szkodliwe promieniowanie UV, a nocą wystawione na zimne, czasem mroźne powietrze. Najlepsza farba do drewna to taka, która sprawdzi się w wysokich i niskich temperaturach tak samo. Natomiast farba do parkietu powinna być odporna na ścieranie. Na półkach sklepowych możemy też dostrzec farbę ekologiczną do drewna, jest to rodzaj farby do malowania drewna przyjaznej środowisku naturalnemu.

1000 Znaków do wykorzystania