Społecznicy nagrodzeni 12 listopad 2019
Wstyd się wstydzić! - bezpłatna kolonoskopia 12 listopad 2019
 • Poranna akcja "Trzeźwość" na będzińskich drogach i ulicach

  Dzisiejszy poranek i wczesne godziny południowe na będzińskich drogach i ulicach upłyną pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolują kierowców w wielu miejscach na terenie powiatu. Kolejny odsłona akcji na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza poprzez eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 • Areszt za dwa kilogramy marihuany

  W ręce będzińskich kryminalnych wpadł 44-letni mieszkaniec miasta, który posiadał przy sobie marihuanę i amfetaminę. W trakcie zatrzymania stróże prawa znaleźli przy mężczyźnie prawie dwa kilogramy marihuany oraz niespełna 20 działek amfetaminy. Zatrzymanemu za posiadanie narkotyków grozi teraz nawet 10 lata więzienia. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

 • Uciekał przed policją... miał powód, był pijany

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł 19-letni mieszkaniec miasta. Nietrzeźwy kierowca fiata bravo zatrzymany został w Będzinie przy ul. Czeladzkiej po trwającym chwilę pościgu. Powód do ucieczki mężczyzny stał się dla policjantów oczywisty, gdy dokonali badania jego trzeźwości. Jak się okazało w organizmie kierowcy krążyło sporo ponad promil alkoholu.

 • 101 lat Niepodległej 11 listopad 2019

  Auta w abonamencie to ciekawa usługa, która umożliwia wynajem nowego samochodu na bardzo korzystnych warunkach. Dzięki niej model prosto z salonu jest w zasięgu ręki dla każdego – jak jednak wybrać ofertę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania? Poniżej podajemy wszystkie najważniejsze punkty, na które warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy.

  Wybór auta w abonamencie

  Dobra wypożyczalnia samochodów luksusowych zapewni dostęp do wielu nowoczesnych modeli, pochodzących od najlepszych, najbardziej popularnych marek – dzięki temu wybór auta w abonamencie będzie wyłącznie przyjemnością. Warto poszukać rozbudowanej oferty, można bowiem znaleźć wypożyczalnie oferujące wiele modeli z różnego segmentu i o różnym standardzie wyposażenia. Zazwyczaj nie skupiają się one na jednej marce, zapewniając swoim klientom dostęp do wielu wspaniałych modeli – dzięki temu z łatwością można znaleźć swoje wymarzone auto, które będzie odpowiadało wszystkim oczekiwaniom.

  Dodatkowe usługi, zawarte w abonamencie samochodowym

  Abonament na samochód może obejmować nie tylko wynajem auta prosto z salonu, ale także dodatkowe usługi, które ułatwią jego codzienne użytkowanie. Mowa o tak ważnych kwestiach, jak ubezpieczenie AC i OC, serwisowanie i przeglądy w autoryzowanej stacji obsługi czy nawet przechowywanie i wymiana opon sezonowych. Niektóre wypożyczalnie oferują wszystkie te usługi w odpowiednich pakietach abonamentowych, dzięki czemu klient nie musi zajmować się tymi ważnymi, ale czasochłonnymi kwestiami.

  Auta w abonamencie – jak wybrać odpowiednią dla siebie ofertę?

  Zasady płatności abonamentu na auto

  Założenia usługi auta w abonamencie są proste – klient płaci jedynie comiesięczny abonament o ustalonej wysokości. Warto sprawdzić, czy wypożyczalnia umożliwia także dokonanie przedpłaty abonamentowej, czyli wpłacenia ustalonej części wartości auta, o którą zostaną pomniejszone wpłaty abonamentowe. Wysokość abonamentu na auto powinna zostać ustalona przed podpisaniem umowy i zazwyczaj jest zależna od wybranego modelu samochodu oraz pakietu abonamentowego.

  Roczny limit kilometrów

  Auta w abonamencie zazwyczaj nie wiążą się z wieloma ograniczeniami, warto jednak pamiętać, że zazwyczaj obowiązuje roczny limit kilometrów, którego nie powinien przekroczyć dany model auta. Zazwyczaj limit ten jest ustalony z góry dla każdej oferty, lub jest zależny od wybranego pakietu. Można także dopasować limit do swoich potrzeb – należy zgłosić taką chęć przed podpisaniem umowy, zazwyczaj bowiem jest to ustalane na indywidualnych zasadach.

  Sprawdzona wypożyczalnia

  Wybierając ofertę abonamentu samochodowego, warto przede wszystkim skupić się na doświadczonych, zaufanych wypożyczalniach, zapewniających jasne zasady i korzystne ceny. Wypożyczalnia samochodów luksusowych z Warszawy będzie dobrym wyborem, zapewni bowiem dostęp do najlepszych aut, oferując przy tym niskie koszty.

  Auta na abonament to bardzo korzystna opcja, dzięki której można w krótkim czasie zyskać zupełnie nowe auto w idealnym stanie technicznym, znajdujące się na gwarancji producenta. Szeroki wybór modeli sprawia, że każdy klient znajdzie samochód idealny dla siebie – warto wypróbować usługę i cieszyć się niezawodnym, wygodnym i atrakcyjnym autem na co dzień.

  Kup znaczek turystyczny i zwiedź dom modlitwy Mizrachi 08 listopad 2019
  Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Koperniku 08 listopad 2019
  „Pierścienie Saturna” wręczone! 08 listopad 2019

  W Wydziale Operacyjno-Szkoleniowym tut. Komendy do odbioru są zaświadczenia potwierdzające ukończenie Szkolenia Podstawowego Strażaków Ratowników oraz Szkolenia Kierowców i Konserwatorów Sprzętu.

  IV Andrzejkowy Bal Wolontariusza Caritas Diecezji Sosnowieckiej 06 listopad 2019
  Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Będzinie istnieje już 30 lat 06 listopad 2019
  Ślubowali pierwszoklasiści w ZSOiT w Wojkowicach 06 listopad 2019
  KRUS udostępnił eWniosek – można złożyć elektroniczny wniosek o świadczenie bez wychodzenia z domu 06 listopad 2019
 • Na zakazie i "podwójnym gazie"

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł wczoraj kolejny pijany kierowca lekceważący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany we wtorkowe popołudnie 50-letni mężczyzna pomimo zakazu wydanego przez sąd kierował swoim fordem focusem, a przy tym po jego organizmie krążyło ponad trzy promile alkoholu.

 • Tragiczny weekend na będzińskich drogach

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tragicznych wypadków jakie miały miejsce w miniony weekend na powiatowych drogach. W sobotnie południe do wypadku w którym śmierć poniosły dwie osoby doszło w Sławkowie przy skrzyżowaniu drogi DK 94 z ul. Okradzionowską. Kilka godzin później na trasie S1 w rejonie miejscowości Przeczyce doszło do kolejnego wypadku, w którym zginął kierowca opla astry.

 • Areszt dla gwałciciela

  Decyzją będzińskiego sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 46-latek, który dokonał zgwałcenia swojej 32-letniej konkubiny. Oprawca dopuścił się przestępstwa seksualnego wobec partnerki życiowej kilkakrotnie. Mężczyzna odpowie także za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą oraz kradzież należącego do niej sprzętu elektronicznego. Aresztowanemu mężczyźnie grozi teraz 12 lat więzienia.

 • 02.11.2019, godz. 14:19, Sławków, DK-94

  Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym na DK-94 w Sławkowie (zderzenie dwóch pojazdów, są osoby uwięzione i ranne).

  02.11.2019, godz. 17:10, Przeczyce, S-1

  Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym z udziałem autobusu, samochodu ciężarowego i dwóch samochodów osobowych.