Sprawdzanie szczelności instalacji gazowej 18 wrzesień 2019
Drogie SMS-y zamiast szybkich pożyczek - kara od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów 18 wrzesień 2019

W dniach 5, 6, 10 września 2019 r. w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czeladzi odbyły się ćwiczenia obiektowe . W ćwiczeniach organizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie brały udział zastępy z JRG Będzin, OSP Czeladź, OSP Grodziec oraz OSP Żychcice.

14 września 2019 roku odbyły się III Zawody Ratownictwa Technicznego organizowane przez Komendę Miejską PSP w Jastrzębiu–Zdroju pod patronatem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W zawodach uczestniczyli funkcjonariusze JRG Będzin, który w klasyfikacji końcowej zajęli V miejsce.

W dniu 15 września 2019 roku na stadionie w Bobrownikach przeprowadzono Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu będzińskiego. W zawodach udział wzięło 17 drużyn.

Gigantyczne środki dla Powiatu 17 wrzesień 2019
80-lecie KGW w Wymysłowie i 15-lecie „Wymysłowianek” 15 wrzesień 2019
110-lecie OSP Grodziec 15 wrzesień 2019
 • Policyjne działania pn. „TELEFONY”

  16 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, niemniej jednak policjanci będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Gang złodziei sklepowych rozpracowany

  Nadmierna pewność siebie zgubiła przedwczoraj gang złodziei sklepowych, który szczególnie upodobał sobie sieć popularnych drogerii. Pewni swojej bezkarności 25-latek i jego o siedem lat starsza wspólniczka po kilkukrotnych kradzieżach na terenie Czeladzi tym razem wybrali się "na robotę do Będzina. Rozpoznani przez pracowników sklepu po chwili trafili w ręce stróżów prawa. Ich 18-letni wspólnik mieszkaniec Rudy Śląskiej wpadł wczoraj. Amatorzy cudzej własności kradli w drogeriach drogie perfumy, starty które spowodowali od kwietnia br. sięgają ponad 5 tys. złotych.

 • XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze za nami 15 wrzesień 2019
  90-lecie OSP w Tuliszowie 14 wrzesień 2019
  Wstrzymanie przyjmowania wniosków o przyznanie stypendium 13 wrzesień 2019
 • Trwają policyjne działania "Prędkość" i "Jednoślad"

  Na będzińskich drogach i ulicach prowadzone będą dzisiaj od godziny 6.00 do 22.00 policyjne działania "Prędkość" oraz "Jednoślad". Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a poprzez takie właśnie działanie represyjne, do zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Ponadto celem dzisiejszych działań jest zmniejszenie ilości kierujących motorowerami, motocyklami i quadami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego.

 • Areszt dla sprawcy śmiertelnego pobicia

  Na wniosek policji i prokuratury, będziński sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu sprawcy śmiertelnego pobicia. 62-letni będzinianin w nocy z 11 na 12 września br. w swoim mieszkaniu w dzielnicy Grodziec dotkliwie pobił swoją 60-letnią konkubinę. W wyniku doznanych obrażeń kobieta zmarła. Dalszym losem aresztowanego zajmie się sąd. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

 • W dniu 11 września 2019 r. w Komendzie Miejskiej w Chorzowie odbyły się eliminacje grupowe X Mistrzostw Województwa Śląskiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej.

  WCZEŚNIEJSZA SPŁATA KREDYTU KONSUMENCKIEGO – wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej 11 wrzesień 2019
  Kondolencje 12 wrzesień 2019
 • Nowe narzędzie w walce z narkotykami

  Bez wątpienia każdy rodzic zrobi wszystko by ustrzec swoje dziecko przed narkotykami i dopalaczami. Rodzice muszą mieć jednak niezbędną wiedzę o tym, czym są narkotyki i dopalacze oraz przede wszystkim jak je rozpoznawać. W ręce będzińskich stróżów prawa trafiło nowe narzędzie w walce z plagą XXI wieku. Wyposażeni w specjalną walizkę edukacyjną zawierającą atrapy najbardziej popularnych narkotyków, będą w nowym roku szkolnym spotykać się z rodzicami i pedagogami będzińskich żaków.

 • Aresztowany za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem nad 10-letnimi pasierbami

  Decyzją będzińskiego sądu najbliższy miesiąc spędzi w areszcie śledczym 40-letni mieszkaniec Czeladzi, podejrzany o znęcanie fizyczne i psychiczne nad dziećmi swojej żony z poprzedniego związku. Mężczyzna katował 10-letnie dzieci od grudnia 2017 roku, gdy wprowadził się do mieszkania nowej partnerki. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad dziećmi grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.