Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw 17 lipiec 2019
 • Policyjna akcja "SMOG" w powiecie będzińskim

  Policjanci z będzińskiej drogówki podobnie jak wielu innych stróżów prawa pracujących na co dzień w wydziałach ruchu drogowego w całym kraju,prowadzą dzisiaj na drogach i ulicach działania w ramach akcji "Smog". Akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Główną ideą działań jest kontrola jak największej ilości samochodów w celu wyeliminowania tych pojazdów, których jazda po drogach stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego.

 • W dniu 12 lipca 2019 roku funkcjonariusze JRG Będzin przeprowadzili próbne ewakuacje w obiektach użyteczności publicznej. tj. w Urzędzie Miasta i Sądu Rejonowego w Będzinie. Ewakuację połączono z ćwiczeniami obiektowymi.

 • Tragiczny wypadek przy budowie wiaty

  Sławkowscy stróże prawa ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło na terenie jednej z prywatnych posesji w centrum miasta. Pracujący przy montażu wiaty 41-letni robotnik został uderzony drewnianą belką. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna zmarł.

 • Na drodze odpowiadasz za życie…

  Większość wypadków drogowych powstaje z winy kierujących pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Dominującą przyczyną tych tragicznych zdarzeń jest prędkość, która ma decydujący wpływ na konsekwencje wypadków. Im jest większa, tym wyższe jest ryzyko utraty życia.

 • Na śląskich drogach w I półroczu 2019 roku bezpieczniejsze niż przed rokiem

  Śląska drogówka podsumowała pierwsze półrocze 2019 roku pod względem bezpieczeństwa na drogach w naszym województwie. Jest bezpieczniej niż w analogicznym okresie roku 2018. Do wymarzonej wizji: żadnych śmiertelnych ofiar wypadków, niestety nadal daleka droga. Pamiętajmy o wspólnym bezpieczeństwie, uważajmy na drogach dbając o siebie i innych. Zwolnijmy...

 • Narkotyki i dopalacze zabijają

  Okres letni, a w szczególności wakacje i związana z nimi duża ilość czasu wolnego, sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi, w tym z dopalaczami. Śląscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem nastolatków, prowadząc działania profilaktyczne i informacyjne. W czasie spotkań z dziećmi i młodzieżą przekazują najistotniejsze informacje związane z zagrożeniami wynikającymi z sięgania po zakazane substancje.

 • Przyjęliśmy 111 nowych policjantów

  Dzisiaj śląski garnizon zasiliło 111 nowych policjantów. Pod koniec lipca złożą oni ślubowanie i rozpoczną ponad półroczne szkolenie podstawowe. Po trwającym następnie blisko trzy miesiące procesie adaptacji w oddziałach prewencji, młodzi mundurowi trafią do swoich jednostek, gdzie będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców.

 • Dąbrowski policjant potrzebuje pomocy – pożar strawił dobytek życia jego i całej rodziny

  Pożar w mieszkaniu wybuchł w niedzielę 14 lipca 2019 roku około godz. 19.00 kiedy policjant był w służbie. W płomieniach stanęło całe mieszkanie, które doszczętnie spłonęło. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Ogień pochłonął meble, ubrania, dokumenty, oszczędności, sprzęt gospodarstwa domowego i wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Czteroosobowa rodzina naszego kolegi Rafała – dzielnicowego z dąbrowskiego garnizonu policji - w wyniku pożaru straciła dorobek całego życia.

 • Jutro środa - dzień targowy... Nie dajmy się oskubać kieszonkowcom!!!

  Policja ostrzega i apeluje NIE DAJ SIĘ ZŁODZIEJOWI. Targowisko miejskie i środki komunikacji miejskiej to najczęstsze miejsca gdzie odnotowuje się kradzieże kieszonkowe.

 • Konkurs na najlepiej zorganizowany wypoczynek letni - „Wakacje: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie” 11 lipiec 2019
  Podziękowania dla Starosty od OSP Leśniaki 12 lipiec 2019
 • Święto Policji w garnizonie będzińskim

  Uroczystości z okazji Święta Policji odbyły się wczoraj w murach Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Wczorajsza zbiórka będzińskich stróżów prawa w setną rocznicę powołania do intnienia Policji Państwowej zgodnie z tradycją stała się okazją do wręczenia policjantom aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie 92 będzińskich policjantów otrzymało awans na wyższy stopień.

 • List Sekretarza Stanu MSWiA Jarosława Zielińskiego do druhen i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych w sprawie dodatkowych środków finansowych na działalność OSP:

  10.07.2019, godz. 20:01, Siewierz, DK-78

  Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym trzech samochodów (sześć osób poszkodowanych). Na miejsce zadysponowano pięć zastępów JOP.

  Święto Policji w Będzinie 11 lipiec 2019
 • Poszukujemy sprawcy napadu z bronią. Rozpoznajesz? Powiadom nas

  Będzińscy policjanci poszukują sprawców rozboju, do którego doszło w nocy z 2 na 3 czerwca bieżącego roku, na terenie jednej z firm w Wojkowicach Kościelnych. Wizerunek jednego ze sprawców zarejestrowała kamera monitoringu. Osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o pilny kontakt.

 • W dniu 8 lipca 2019 roku na terenie leśnym miasta Sławków rozpoczął się wypoczynek dzieci w formie obozu harcerskiego, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego, 1. Hufiec Krakowski.

 • Dziś akcja "Kaskadowy pomiar prędkości". Kierowco noga z gazu!

  Dzisiaj policjanci prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju. Kaskadowe pomiary prędkości będą prowadzone na terenie 8 jednostek policji w województwie śląskim, między innymi na terenie powiatu będzińskiego.