Jak zarządzać stresem? 17 styczeń 2020
X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci 16 styczeń 2020
Od stycznia asygnaty w banku 15 styczeń 2020
 • Zapraszamy na uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Wojkowicach

  23 stycznia 2020 roku o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Wojkowicach. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do wzięcia udziału w uroczystości.

 • Nabór wniosków - bon na zasiedlenie 2020 r. 14 styczeń 2020
  Noworoczne Spotkanie Samorządowe w Siewierzu 14 styczeń 2020
  Zasada „dowód za narty” wciąż aktualna. Ustrzeż się przed kradzieżą tożsamości 13 styczeń 2020
  Spędź ferie bezpiecznie 13 styczeń 2020
 • "Bezpieczne ferie 2020" w województwie śląskim

  Rozpoczęły się ferie zimowe 2020. Województwo śląskie jest jednym z pięciu województw, którego mieszkańcy już 13 stycznia, jako pierwsi rozpoczną zimowy wypoczynek. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w naszym regionie czuwać będzie zwiększona liczba policjantów prewencji i drogówki.

 • Przyłapany na kradzieży... próbował skorumpować policjantów

  Kara nawet 8 lat więzienia grozi 71-letniemu czeladzianinowi, wobec którego interweniowali w minioną sobotę będzińscy policjanci. Przyłapany na kradzieży kosmetyków w jednym z marketów starszy mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego. Jego pomysłem na uniknięcie odpowiedzialności miała być propozycja wręczenia stróżom prawa łapówki.

 • Kiedy warto pomyśleć o roletach bezinwazyjnych?

  Żaluzje i rolety posiadają szereg bardzo istotnych zalet, które korzystnie wpływają na komfort użytkowania pomieszczeń. Zamontowanie ich po zewnętrznej stronie okna sprawia, że wnętrze budynku chronione jest przed włamaniami, letnimi upałami, zimowymi mrozami, hałasem oraz niepożądanymi spojrzeniami przechodniów. Nie zawsze jednak możemy sobie na nie pozwolić, wówczas jednak idealnym rozwiązaniem są rolety bezinwazyjne, których montaż zajmuje zaledwie kilka minut i nie wymaga ingerencji w stolarkę okienną oraz fasadę budynku.

  Rolety bezinwazyjne – co to jest?

  Rolety bezinwazyjne stanowią system zasłonowy montowany po wewnętrznej stronie okien. Ich największą zaletą jest prosty oraz bardzo szybki proces montażu, który nie wymaga wiercenia żadnych dziur w ścianach oraz ingerencji w strukturę stolarki okiennej. Ze względu na rodzaj montażu, wyróżniamy dwa główne rodzaje rolet montowanych bezinwazyjnie.

  • Montaż za pomocą uchwytów

  Uchwyty nie niszczą okien w żaden sposób, nie wymagają też wiercenia i ingerencji w strukturę ramy okiennej. Uchwyty w formie małych haczyków doczepia się po prostu do listwy z wałkiem, na której umieszczony jest materiał. Nie ma żadnego ryzyka, że ulegną one jakimkolwiek uszkodzeniom, ponieważ są niezależne od procesu otwierania i zamykania okna. Z tego też względu montaż za pomocą uchwytów rekomenduje się szczególnie w przypadku okien, które często są otwierane i zamykane, ponieważ jest on pod tym względem bardziej wytrzymały od drugiego popularnego sposobu mocowania rolet bezinwazyjnych do ramy okiennej.

  • Montaż za pomocą taśmy dwustronnej

  Przyklejamy taśmę na tyle kasety lub listwy, która podpiera rolkę z materiałem. Taśma jest zawsze tej samej szerokości, co roleta. Należy zawsze przed jej przyklejeniem oczyścić ramę okna z wszelkich zabrudzeń oraz kurzu – tylko to zagwarantuje odpowiednie zachowanie się kleju. Rolety bezinwazyjne mocowane za pomocą taśmy dwustronnej poleca się szczególnie w sytuacji, kiedy okna dzielone są poziomo lub nie otwierają się.

  Zasłony bezinwazyjne możemy w każdej chwili zdemontować, co zajmuje tak samo mało czasu, co ich zamontowanie. W przypadku taśmy, pozostałości kleju widocznego na ramie okiennej po ściągnięciu zasłon, wystarczy wyczyścić za pomocą środków czystości.

  Warto decydować się na rolety bezinwazyjne czy inwazyjne?

  Rolety bezinwazyjne to doskonałe rozwiązanie z przynajmniej kilku powodów. Po pierwsze, ich montaż oraz demontaż nie powodują żadnych zmian w strukturze stolarki okiennej oraz nie wymagają wiercenia dziur. Są również bardzo proste w obsłudze, a ich założenie i ściągnięcie trwa zaledwie kilka minut. Dzięki temu dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach, które często poddawane są różnym aranżacjom, remontom, przemeblowaniom i zmianie bartw zdobioących wystrój wnętrz. Z tego też tytułu lepiej od innych zasłon sprawdzają się w pomieszczeniach takich jak salon czy kuchnia.

  Rolety inwazyjne natomiast zdecydowanie lepiej sprawdzają się po zewnętrznej stronie okna. Posiadają szereg licznych zalet, choć przegrywają z zasłonami montowanymi w sposób bezinwazyjny pod względem czasu potrzebnego na ich zamontowanie oraz zdemontowanie. Co oferują? Sporo. Ochrona przed włamaniami, redukcja poziomu hałasu, troska o prywatność, ochrona przed upałem w letnie dni i zatrzymywanie ciepła w budynku podczas zimy to bardzo atrakcyjne korzyści.

  Co zatem wygrywa? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Rolety bezinwazyjne lepiej sprawdzą się w przypadku częstych remontów oraz zmian wystroju wnętrz, kiedy to trzeba je ściągać i zakładać na nowo, natomiast rolety zewnętrzne stanowią atrakyjną propozycję dla budynków, w których wizja jakichkolwiek zmian jest bardzo odległa.

   

  Kolędowanie w Będzinie po raz 26 10 styczeń 2020
  Bezpłatna mammografia 10 styczeń 2020
  Film z okazji 20-lecia Powiatu Będzińskiego 10 styczeń 2020
 • Akcja "Trzeźwość" na będzińskich drogach

  Dzisiejszy poranek i wczesne godziny południowe na będzińskich drogach i ulicach upłyną pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolują kierowców w wielu miejscach na terenie powiatu. Kontynuacja akcji na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza poprzez eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 • Efektywne sprzątanie na szerszą skalę przemysłową wymaga oczywiście nowoczesnego sprzętu. Jest on niezbędny zwłaszcza w przypadku bardzo dużych powierzchni, a także uporczywych zabrudzeń, których ciężko jest się pozbyć manualnie. Do naszej dyspozycji pozostają jednak nowoczesna, zautomatyzowana szorowarka, która z łatwością poradzi sobie z najbardziej uciążliwym brudem. W ten sposób możemy łatwiej uzyskać nienaganną czystość podłóg.

  Jak działa profesjonalna szorowarka do posadzki?

  Specjalistyczne maszyny myjące są dedykowane do wszystkich miejsc, w których czystość na najwyższym poziomie jest priorytetem. Do dyspozycji klientów pozostaje szeroki wybór produktów: od niewielkich szorowarek ręcznych, poprzez automatyczne szorowarki prowadzone przez operatora, aż po duże maszyny myjące przeznaczone do bardzo dużych powierzchni. Specyfika pracy takich urządzeń może być dostosowana do typu powierzchni, dzięki czemu, znacznie łatwiej jest pozbyć się uciążliwego brudu zalegającego na podłodze.

  W jakich miejscach dobrze sprawdza się szorowarka?

  Profesjonalne maszyny do mycia posadzek sprawdzają się w marketach, magazynach, halach produkcyjnych, budynkach biurowych, galeriach, a także placówkach edukacyjnych i służby zdrowia. Oczywiście niewielkie modele mogą zostać przez nas wykorzystane także w domu. Szeroki asortyment profesjonalnych szorowarek proponuje nam uznany producent Scrumbaster.

  Mniejsze szorowarki ze względu na swoje gabaryty, mogą zostać bez trudu przewiezione w dowolne miejsce w bagażniku samochodu. Z kolei duże maszyny ze stanowiskiem siedzącym dla operatora sprawdzają się przy bardzo dużych halach, w których wydajność czyszczenia jest najważniejsza. W zależności od parametrów pracy oraz gabarytów urządzenia, efektywność może dochodzić do poziomu nawet ponad 4000 m2 w przeciągu jednej godziny.

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze szorowarki?

  Głównym czynnikiem są oczywiście gabaryty. To od nich zależy wydajność, jaką zaoferuje nam maszyna do mycia posadzek. Im większy model, tym większa ssawa odpowiedzialna za usuwanie zabrudzeń. Ważnym czynnikiem z perspektywy klientów jest oczywiście moc, ale również energooszczędność wybranej szorowarki. Dlatego też, warto skonsultować swój wybór z doświadczonym specjalistą. W Polsce, uznanym dostawcą profesjonalnych szorowarek oraz innych urządzeń do czyszczenia podłóg jest firma Hako. To za jej pośrednictwem możemy pozyskać profesjonalną maszynę Scrubmaster.

  Szorowarka prowadzona czy z operatorem siedzącym?

  To główny aspekt, w którym różnią się proponowane maszyny. Szorowarka prowadzona przypomina nieco duży odkurzacz, który jest prowadzony przez operatora. To niewielkie urządzenie, które dobrze sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach z licznymi zakamarkami, do których nie dotrą większe modele. Z kolei maszyny myjące z operatorem siedzącym to zaawansowane wózki z napędem silnikowym, wyposażone w ssawę oraz zbiornik na preparaty czyszczące. Tego typu urządzenia lepiej sprawdzają się przy bardzo dużych powierzchniach.

  Gdzie możemy kupić profesjonalne maszyny czyszczące?

  Warto wybrać uznanego dostawcę, który współpracuje z największymi producentami na rynku. W naszym kraju, popularnym wyborem jest firma Hako oferująca swoim klientom profesjonalne szorowarki, zamiatarki oraz odkurzacze, a także sprawdzone preparaty do czyszczenia posadzek. maszyny możemy zamówić także przez Internet, uprzednio konsultując się z doświadczonym doradcą, który przeanalizuje nasze potrzeby i dobierze właściwy sprzęt. Dzięki temu, zakupiona szorowarka z całą pewnością sprosta naszym indywidualnym oczekiwaniom.

  Jak radzić sobie z uporczywymi przebarwieniami i brudem na podłodze?

  Kolejne środki dla Powiatu 09 styczeń 2020
  Bezpłatne wsparcie dla osób niepełnosprawnych 09 styczeń 2020
 • Zapraszamy do udziału w konkursie „Ferie: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie”

  Już 13 stycznia rusza konkurs na reportaż przedstawiający najlepszy zimowy wypoczynek w miejscu zamieszkania. Adresowany do organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży konkurs, ma na celu promowanie działań na rzecz edukacji w zakresie zdrowych i bezpiecznych sposobów spędzania wolnego czasu.

 • "Policjanci w służbie historii" - zapraszamy do udziału w IV edycji konkursu

  Rozpoczęła się IV edycja konkursu „Policjanci w służbie historii”. Jest on adresowany do uczniów szkół średnich, w których prowadzone są klasy mundurowe o profilu policyjnym. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 • "Bezpieczne Ferie 2020" - autobusy do kontroli

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.