Kwiaty we włosach najpiękniejsze z Będzina 20 marzec 2019
Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczyna wysyłkę listów do przedsiębiorców 19 marzec 2019
Zaproszenie do składania wniosków o wpis na listę rzeczoznawców majątkowych 19 marzec 2019
 • Dzielnicowi z wizytą w będzińskim przedszkolu

  Będzińscy policjanci gościli w minionym tygodniu z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 10 im. Jana Marcina Szancera w Będzinie. Spotkanie, które odbyło się w ramach akcji "Bezpieczne przedszkole" stało się okazją do rozmowy z najmłodszymi mieszkańcami Będzina na temat ich bezpieczeństwa zarówno w życiu codziennym jak i w trakcie drogi do przedszkola.

 • Z czterema promilami zatrzymany dzięki reakcji świadka

  Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miał 53-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Bobrowniki zatrzymany wczoraj wieczorem przez wojkowickich stróżów prawa. Kompletnie pijany mężczyzna na oczach świadka, mimo krążących w jego ciele promili postanowił usiąść za kierownicą swojej alfy. Dalszym losem amatora jazdy na "podwójnym gazie" zajmie się sąd i prokurator. Poza utratą prawa jazdy grozi mu teraz dwa lata więzienia.

 • O bezpieczeństwie na ogródkach działkowych

  Nadchodząca wiosna to bardzo wyczekiwana pora roku dla wszystkich właścicieli działek rekreacyjnych. Coraz dłuższe dni i upragnione słońce sprawiają, że działkowcy więcej czasu spędzają na łonie natury. Okres wiosenny to niestety także wspaniała okazja do aktywności dla złodziei i wandali. Przygotowując się do nowego sezonu rekreacyjnego stróże prawa wyruszyli na spotkanie z właścicielami będzińskich działek by rozmawiać o bezpieczeństwie.

 • 13.03.2019, godz. 12:03, Będzin ul. Wolności

  Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o pożarze autobusu (brak osób poszkodowanych). Po dojeździe na miejsce zastępów JOP KDR zastał autobus linii 901 całkowicie objęty pożarem.

  W sobotę 16 marca w Ośrodku Kultury w Będzinie odbyła się Gala Szlachetnej Paczki z okazji 10-lecia działalności na terenie powiatu będzińskiego. Na galę zaproszona została Komenda KP PSP w Będzinie, która od kilku lat również wspiera potrzebujące rodziny, a w uroczystości strażaków reprezentował asp. Konrad Nawara oraz st.sekc. Jerzy Gaber.

  Przysposobią się do zawodu 18 marzec 2019
 • „Moje Bezpieczne(?) Dziecko”. Rusza projekt "Cyberprzestrzeń-współczesne zagrożenia"

  Dzisiaj w Auli im. aspiranta policji województwa śląskiego Jana Kali odbyła się konferencja, inaugurująca projekt profilaktyczny „Cyberprzestrzeń-współczesne zagrożenia”. Jest to kolejna odsłona kampanii śląskiej policji „Moje Bezpieczne(?) Dziecko”, stworzonej przez Wydział Prewencji katowickiej komendy wojewódzkiej przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym „Metis”.

 • Ukrył amfetaminę w lodówce

  W ręce będzińskich kryminalnych wpadł 26-letni mieszkaniec Wojkowic, który posiadał znaczne ilości amfetaminy. W trakcie zatrzymania stróże prawa znaleźli w lodówce ponad pół kilograma narkotyku. Na wniosek policji i prokuratury, będziński sąd tymczasowo aresztował wojkowiczanina na najbliższe trzy miesiące. 26-latkowi grozi teraz nawet 10 lat więzienia.

 • Z kijem baseballowym na "wyrównanie rachunków"

  Chęć wymierzenia "sprawiedliwości" zaprowadziła wczoraj trójkę młodych mieszkańców Czeladzi uzbrojonych w kij baseballowy w pobliże miejsca zamieszkania innego czeladzianina. 20-latek wsparty towarzystwem dwa lata młodszego kolegi i rok starszej koleżanki chciał wyrównać rachunki demolując należące do przeciwnika auto. Chwilę po zdewastowaniu seata leona cała trójka była w rękach stróżów prawa z czeladzkiego komisariatu. Dodatkowo w trakcie zatrzymania 21-letnia kobieta zaatakowała policjantów.

 • Dzielnicowi z wizytą w będzińskim przedszkolu

  Będzińscy policjanci gościli w minionym tygodniu z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 10 im. Jana Marcina Szancera w Będzinie. Spotkanie, które odbyło się w ramach akcji "Bezpieczne przedszkole" stało się okazją do rozmowy z najmłodszymi mieszkańcami Będzina na temat ich bezpieczeństwa zarówno w życiu codziennym jak i w trakcie drogi do przedszkola.

 • Nielegalny imigrant zatrzymany w Sławkowie

  Kolejny nielegalny imigrant wpadł w ręce sławkowskich stróżów prawa na terenie terminala przeładunkowego. Cudzoziemiec, podobnie jak zatrzymani kilka dni wcześniej dwaj młodzi obywatele Afganistanu, przybył nielegalnie na terytorium Polski ukryty w naczepie ciężarówki. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach.

 • Walczyli o puchar Starosty 15 marzec 2019
 • Gardzą prawem i sądowymi wyrokami

  Zatrzymani za jazdę "na podwójnym gazie", utracili prawa jazdy a sądy orzekły wobec nich zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mimo to ponownie pod wpływem alkoholu siadają za kierownicami swoich aut. Do grona kierowców lekceważących sądowe zakazy, ponownie przyłapanych na jeździe pod wpływem alkoholu dołączyli w ostatnim czasie dwaj kolejni mieszkańcy regionu. Rekordzista zatrzymany przedwczoraj w Czeladzi miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

 • Kolejna wpadka z nielegalnymi automatami

  Kolejne nielegalne automaty służące do gier hazardowych zabezpieczyli policjanci z będzińskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą współpracujący z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno - Skarbowego. Wczoraj zabezpieczone zostały trzy nielegalne maszyny w lokalu w Czeladzi. Stróże prawa zatrzymali w trakcie działań 25-letnią kobietę, trudniącą się nielegalnym biznesem.

 • Informacja o aktualizacji oprogramowania stosowanego do obsługi Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego 14 marzec 2019
 • Sklepowy awanturnik zaatakował butelką policjantów

  Dzielnicowi z wojkowickiego komisariatu zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który w trakcie interwencji zaatakował ich butelką. Policjanci wezwani zostali do jednego ze sklepów w Strzyżowicach, w którym zaczął awanturować się nietrzeźwy klient. Agresywny mężczyzna najpierw groził policjantom próbując zmusić ich do zaniechania interwencji, by po chwili zaatakować ich pustą butelką.

 • Włamywacze wpadli na gorącym uczynku dzięki reakcji świadka

  Na gorącym uczynku wpadli wczoraj w południe dwaj czterdziestolatkowie, którzy postanowili włamać się do jednej z opustoszałych kamienic przy ul. Modrzejowskiej w Będzinie. Plan szybkiego i przede wszystkim nielegalnego wzbogacenia pokrzyżował włamywaczom świadek, który słysząc odgłosy włamania niezwłocznie poinformował stróżów prawa. Dalszym losem włamywaczy zajmie się teraz sąd i prokurator. Grozi im teraz nawet 10 lat więzienia.

 • Sukcesy w walce z "hazardowym podziemiem"

  Kolejne nielegalne automaty służące do gier hazardowych zabezpieczyli policjanci z będzińskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą współpracujący z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Wczoraj zabezpieczone zostały trzy nielegalne maszyny w lokalu w Czeladzi. Pięć kolejnych przejęto również w Czeladzi w miniony piątek. Stróże prawa zatrzymali w trakcie działań dwie osoby, 64-letnią kobietę i 69-letniego mężczyznę trudniących się nielegalnym biznesem.