Wyjątkowi goście odwiedzili wojkowickich policjantów na ich komisariacie. Grupa najmłodszych przedstawicieli jednego ze żłobków złożyła wizytę, która przysporzyła dużo radości nie tylko dzieciom, ale i policjantom. Mundurowi mogli oprowadzić maluchy po jednostce, na której czekało na nich nie tylko wiele pytań, ale i atrakcji. Teraz dzieci już wiedzą, że „dzielnicowy jest bliżej nas”.

Policjanci o bezpieczeństwie rozmawiają już z najmłodszymi. To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat kształtować właściwe wzorce, które zaprocentują w przyszłości. Podobnie było tym razem, gdzie mundurowi gościli podopiecznych wojkowickiego żłobka. Dzieci ucieszył widok umundurowanych policjantów, którzy zaprezentowali policyjny sprzęt oraz zaprosili ich do komisariatu, gdzie można było porozmawiać o podstawowych zasadach wakacyjnego bezpieczeństwa. Policjanci dostosowali treść i sposób wypowiedzi do młodego wieku słuchaczy przeprowadzając pogadankę o bezpiecznym zachowaniu się nie tylko w żłobku, ale i poza nim. Dzielnicowi, którzy cały czas aktywnie uczestniczyli w zajęciach, po raz kolejny udowodnili, że zaufanie u obywateli buduje się od najmłodszych lat.
W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Wojkowicach komisarz Cezary Pawlik, który wraz ze swoimi dzielnicowymi zorganizował czas dla najmłodszych. Na koniec dzieci otrzymały odblaski, dzięki którym będą widoczne na drodze.


Musimy pamiętać, że każdy detal, który poprawia bezpieczeństwo, może okazać się kluczowy, nie zapominajmy o tym, kiedy zabieramy nasze pociechy ze sobą na spacer.