Powiat Będzin: Zabiegany Powiat wystartował w Wojkowicach

2 min czytania

W sobotę 2 kwietnia, w parku przy Stadionie Miejskim w Wojkowicach, odbył się pierwszy z cyklu sportowych biegów pod nazwą Zabiegany Powiat”. Wystartowało w nim blisko 100 zawodników, zarówno biegaczy, jak i zwolenników Nordic walking. Na nowy cykl spotkań zaprosił mieszkańców Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

- W ramach obchodów 155-lecia powiatu będziemy się spotykać w każdej z gmin, aby aktywnie spędzić czas w zdrowej i sportowej atmosferze. Dziś wraz z Burmistrzem Miasta Wojkowice Tomaszem Szczerbą pospacerowaliśmy i pobiegaliśmy ścieżkami parku miejskiego w Wojkowicach. Serdecznie dziękuję przede wszystkim uczestnikom, bez Was by się to nie udało! Wy wszyscy jesteście wzorem do naśladowania. Mam nadzieję, że z każdym biegiem będzie przybywać zwolenników zdrowego trybu życia - powiedział Starosta Sebastian Szaleniec, który po treningu wraz z Burmistrzem Wojkowic zaprosił wszystkich uczestników biegu na ciepły posiłek.

Do dyspozycji osób, które rozpoczynały dziś przygodę z kijami lub bieganiem byli instruktorzy Nordic walking oraz biegacze Biegowej Kuźni, którzy chętnie odpowiadali na pytania i tłumaczyli tajniki NW oraz biegania. W dzisiejszym wydarzeniu uczestniczyli także: Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk oraz Radne Powiatu Będzińskiego: Pani Anna Pawęzowska, Pani Zofia Gajdzik i Pani Monika Pawłowska Dyszy.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wojkowic- Żychcic

-Dodatkowym wydarzeniem, które koronować będzie obchody jubileuszu będzie triada biegowa- Bieg Trzech Zamków. W czerwcu, wrześniu i październiku spotkamy się w Siewierzu, Sławkowie i Będzinie, czyli w miastach, które mogą się poszczycić pięknymi zamkami - dodał Starosta Będziński.

Już teraz serdecznie zapraszamy na te wydarzenia.

Starostwo Powiatowe w Będzinie, http://powiat.bedzin.pl/aktualnosci/4998-zabiegany-powiat-wystartowal-w-wojkowicach

Autor: krystian