Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Wczoraj policjanci z będzińskiej komendy zatrzymali aż 7 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są poszukiwani nakazami doprowadzenia czy też w celu ustalenia miejsca pobytu. Podejmowane przez mundurowych czynności udowadniają, że sprawcy przestępstw nie mogą czuć się bezkarnie.

Wczorajsze działania mundurowych w ramach akcji „poszukiwany” przyniosły zadowalające rezultaty. Osoby, które wcześniej ukrywały się przed policją i wymiarem sprawiedliwości w celu uniknięcia kary za popełnione przestępstwa, zostały zatrzymane. Wielu z nich, poszukiwanych przez sądy i prokuratury często zmieniało swoje miejsca zamieszkania. Ukrywali się w wielu różnych miejscach tylko i wyłącznie po to, aby próbować uniknąć wymierzonej kary. Różne powody skłaniały te osoby do ciągłej ucieczki. Kara pozbawienia wolności lub niezapłacona grzywna była najczęściej powodem życia w ukryciu.
Mundurowi działania poszukiwawcze poprzedzili dokładnymi ustaleniami, które pozwoliły na wytypowanie miejsc pobytu kilkunastu poszukiwanych od dłuższego czasu osób. W akcję zaangażowanych było wielu policjantów, co przełożyło się na sukces prowadzonych działań. Wszystkie poszukiwane osoby, które wpadły w sidła mundurowych to osoby w wieku od 23 do 44 lat. Zatrzymany przez czeladzkich kryminalnych 31-letni mieszkaniec miasta był rekordzistą, mając do „odsiadki” blisko 1,5 roku.