Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Od porannych godzin policjanci będzińskiej drogówki prowadzą działania kontrolno – prewencyjne, pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Mundurowi z będzińskiej drogówki przeprowadzają działania w ramach kaskadowego pomiaru prędkości. Od godziny 06:00 policjanci kontrolują prędkość poruszających się pojazdów na terenie powiatu. Szczególnym nadzorem objęto miejsca, gdzie prędkość jest największym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Na czym polega kaskadowy pomiar prędkości?

Na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi dokonują pomiaru prędkości.
Głównym celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Kierowcy niestosujący się do obowiązujących przepisów muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Nie dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych, natężenia ruchu, czy własnych umiejętności może doprowadzić do tragicznych zdarzeń.

Zachowaj rozwagę, odpuść nogę z gazu i bezpiecznie pokonaj drogę do domu.