Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Długi czerwcowy weekend już za nami. Będzińscy policjanci zadbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu poprzez pilne działanie. Udało się wyeliminować z ruchu kolejnych pijanych kierowców.

Długi weekend rozpoczynał się w czwartek, a wraz z nim krajowe działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi na drogach powiatu będzińskiego kontrolowali, jak szybko poruszają się kierowcy, którzy udają się na wyczekiwany odpoczynek przy blasku słońca. Warto zaznaczyć, że to właśnie zbyt duża prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego też działania rozpoczynające się o godzinie 6:00 trwały do 22:00, a podczas nich odnotowano 44 przypadki przekroczenia prędkości. Dobra pogoda za oknem nie daje nam przyzwolenia na dociskanie gazu podczas jazdy. Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, często tragicznych w skutkach.

Od czwartku policjanci dbając o bezpieczeństwo, zwracali również szczególną uwagę na trzeźwość kierujących. W czwartek policjanci będzińskiej drogówki wyeliminowali 4 pijanych kierowców. Rekordzistą jazdy na „na podwójnym gazie” był obywatel Ukrainy, który uważał, że ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu nie przeszkodzą mu w jeździe samochodem. W kolejnych dniach stróże prawa zatrzymali kolejne 3 osoby, które długo nie wsiądą za kierownicę. Dwóch z nich podjęło decyzję, iż alkohol w ich organizmie nie będzie zbyt dużą przeszkodą, natomiast jeden kierujący nic sobie nie robił z zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanych przez sąd. Teraz może go spotkać dużo surowsza kara.

Za jazdę „po pijaku” grozi 2 lata więzienia, natomiast za złamanie zakazu sądowego kara może wynosić nawet 5 lat pozbawienia wolności.