Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Wakacje to czas wypoczynku oraz rekreacji. Wielu z nas odpoczywa korzystając z uroków wodnych kąpieli. O bezpieczeństwie nad wodą rozmawiali z plażowiczami będzińscy policjanci i zorganizowali spotkanie profilaktyczno-edukacyjne. Odbiorcami ważnych treści byli uczestnicy półkolonii. Na koniec wszyscy otrzymali od policjantów edukacyjne kolorowanki z maskotką będzińskiej policji.

Wczoraj nad zalewem Rogoźnik odbyło się spotkanie zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wzięły w nim udział dzieci przebywające na półkolonii wraz z wykwalifikowanymi ratownikami z ośrodka szkoleniowego "Róża  Wiatrów". Organizatorami spotkania byli policyjni profilaktycy z będzińskiej komendy. Oprócz przeprowadzenia krótkiej prelekcji na temat bezpieczeństwa policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na temat konkursu plastyczno – filmowego pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów.

Zachęcamy do nagrania max. 60-sekundowego spotu, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, w wodzie lub w jej okolicy, pokazania wszystkim jak można zdrowo oraz aktywnie spędzać wolny czas i wygrania atrakcyjnych nagród. Konkurs ten odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał broszurę, w których streszczone zostały wszystkie informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz kolorowankę ze Smoczycą Klarą- maskotką będzińskiej policji.