Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Akcja stróżów prawa "Grawer - oznakuj swoją własność" cieszy się w Będzinie sporą popularnością. Wpisująca się w założenia ministerialnego programu „Dzielnicowy bliżej nas” inicjatywa zainaugurowana została ponownie na terenie będzińskiej Plaży Miejskiej. Z oferty dodatkowego zabezpieczenia własnego mienia skorzystało wczorajszego popołudnia kilkunastu mieszkańców miasta. Tym razem akcja ta połączona była z profilaktyką na rzecz bezpiecznych wakacji.

Akcja prewencyjna "Grawer - oznakuj swoją własność" w założeniu ma dać mieszkańcom powiatu możliwość uczestnictwa w budowie lokalnego poziomu  bezpieczeństwa. Inicjatywa realizowana jest przez Komendę Powiatową Policji przy współpracy z Wydziałem Zarządzania Bezpieczeństwem Publicznym Starostwa Powiatowego w Będzinie. Akcja ma na celu przede wszystkim zapobieganie kradzieży oznakowanych przedmiotów oraz możliwość rejestracji skradzionych przedmiotów na podstawie nadanego numeru identyfikacyjnego. Oznakowane rzeczy w przypadku zagubienia lub odzyskania po kradzieży będą mogły też szybciej wrócić do swoich prawowitych właścicieli. W czasie akcji policjanci i pracownicy starostwa przy użyciu specjalnego narzędzia grawerującego, bezpłatnie nanoszą na przedmioty takie jak rowery, narzędzia i elektronarzędzia czy sprzęt ogrodowy indywidualne numery. Właściciele rzeczy otrzymają także dodatkową naklejkę informującą o oznakowaniu przedmiotu. 

Kolejna odsłona akcji przyciągnęła na będzińskiej Plaży Miejskiej kolejne zainteresowane osoby. W trakcie dwóch godzin akcji oznakowanych zostało kilkanaście rowerów. Korzystając z okazji policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na temat akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu otrzymali od stróżów prawa kolorowanki z maskotką będzińskiej policji.