Biorąc kredyt hipoteczny zadłużamy się na 20 czy 30 lat. W przypadku kredytów gotówkowych ich spłata bardzo często rozkładana jest na 10 lat. Jednak wiele osób korzysta obecnie z pożyczek krótkoterminowych, oferowanych przez instytucje pozabankowe. Na czym dokładnie polegają i czym się różnią od tradycyjnych pożyczek czy kredytów? Postanowiliśmy zagłębić się w ten temat.

Charakterystyka pożyczek krótkoterminowych

Pożyczki krótkoterminowe cieszą się coraz większą popularnością wśród wielu osób. Można z nich skorzystać będąc w podbramkowej sytuacji lub gdy mamy problem z uzyskaniem kredytu w banku. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość ubiegania się o nią na kilka sposobów: można złożyć wniosek online, bezpośrednio w placówce firmy, za pomocą SMS lub poprzez wizytę pracownika firmy u nas w domu. Tego typu pożyczki wyróżniają się również szybką decyzją, która bardzo często podejmowana jest w ciągu nawet 15 min. Wnioskując o pożyczkę krótkoterminową nie trzeba się również martwić o to, że nie sprosta się jakimś wymaganiom, ponieważ formalności ograniczone są do niezbędnego minimum.

Czym pożyczki krótkoterminowe różnią się od tych tradycyjnych?

Najważniejszą różnicą między pożyczkami krótkoterminowymi a tradycyjnymi kredytami bankowymi jest okres spłaty oraz dostępne kwoty. Chwilówki udzielane są z reguły na okres do 30 lub 60 dni, a maksymalna kwota takiej pożyczki najczęściej wynosi 5000 zł. Spłacana jest ona w jednej racie, na która składają się: kapitał, odsetki oraz prowizja. W przypadku, gdy po upływie ustalonego czasu nie jesteśmy w stanie spłacić całej pożyczki, mamy możliwość skorzystania z opcji przedłużenia spłaty o kolejny okres.

Na czym polegają pożyczki krótkoterminowe?

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę krótkoterminową?

Tak jak już wspominaliśmy o pożyczkę krótkoterminową można starać się na kilka sposobów. Najbardziej popularnym z nich jest wniosek składany za pośrednictwem strony internetowej. Jest to najszybsza metoda, która dodatkowo nie wymaga od nas ponoszenia zbędnych kosztów. Po wyborze kwoty oraz okresu na jaki ma zostać udzielona pożyczka, należy wypełnić formularz rejestracyjny, w którym trzeba podać dane osobowe, informacje o dochodach oraz ponoszonych przez nas wydatkach. Warto poświęcić nieco więcej czasu na sprawdzenie promocji pierwszej pożyczki za darmo. Pod adresem https://topdarmowepozyczki.pl/ dostępnych jest więcej informacji. Wymagane jest również potwierdzenie tożsamości, którego dokonuje się poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego lub za pomocą specjalnej aplikacji weryfikującej, która jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które w chwili obecnej nie posiadają żadnych środków na koncie.

Na co zwrócić uwagę korzystając z pożyczek krótkoterminowych?

Szukając najlepszej pożyczki krótkoterminowej należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Najważniejszym z nich są oczywiście koszty, jakie będziemy musieli ponieść w związku z pożyczeniem środków. Najłatwiej zrobić to patrząc na RRSO poszczególnych chwilówek, ponieważ wskaźnik ten zawiera w sobie wszystkie opłaty. Warto również znaleźć taką instytucję pozabankową, która udziela pierwszej pożyczki za darmo. W przypadku, gdy mieliśmy w przeszłości pewne problemy z regulowaniem swoim zobowiązań, należy wybrać taką firmę, która nie sprawdza wszystkich baz.