Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie czekała na Panie w dniach 21 maja 2019 od 11.00 do 18.00 i 22 maja 2019 od 10.00 do 17.00 przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Będzinie.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Rejestracja pod numerem tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie.

Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów,
a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających udzielone zostaną wszelkie wskazówki i pomoc w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Plakat informujący o badaniu mammograficznym. W tle dwie kobiety