Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Na gorącym uczynku wpadli wczoraj w południe dwaj czterdziestolatkowie, którzy postanowili włamać się do jednej z opustoszałych kamienic przy ul. Modrzejowskiej w Będzinie. Plan szybkiego i przede wszystkim nielegalnego wzbogacenia pokrzyżował włamywaczom świadek, który słysząc odgłosy włamania niezwłocznie poinformował stróżów prawa. Dalszym losem włamywaczy zajmie się teraz sąd i prokurator. Grozi im teraz nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj około południa w jednej z kamienic w centrum Będzina przy ul. Modrzejowskiej. Korzystając z faktu, iż budynek nie posiada żadnych lokatorów 40-latek i jego o dwa lata starszy kompan postanowili włamać się do budynku po uprzednim wybiciu szyby w oknie. Włamywacze dostali się do wnętrza kamienicy, gdzie zaczęli plądrować pomieszczenie w poszukiwaniu wszelkich przedmiotów przedstawiających jakąkolwiek wartość. Ostatecznie ich łupem miały paść okap kuchenny, zmywarka do naczyń oraz inne elementy metalowe stanowiące wyposażenie mieszkania. Łączne starty jakie spowodowali włamywacze wyniosły 2000 złotych. Bezprawne zabiegi amatorów "cudzej własności" nie pozostały niezauważone. To właśnie świadek zdarzenia, który usłyszał podejrzane odgłosy, zareagował błyskawicznie informując stróżów prawa o włamaniu. Przybyły na miejsce po chwili patrol policji zatrzymał kompletnie zaskoczonych mężczyzn. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.