W ręce sławkowskich stróżów prawa wpadli dwaj młodzi obywatele Afganistanu, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. 14 i 18-latek zatrzymani zostali na terminalu przeładunkowym w Sławkowie, A granicę naszego państwa najprawdopodobniej przekroczyli ukryci w naczepie tira. Młodzieńcy zostali przekazani do Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach

Cudzoziemcy zostali zatrzymani 7 marca w Sławkowie przez funkcjonariuszy z tamtejszego komisariatu policji, po informacji otrzymanej od pracowników terminala rozładunkowego. Jak ustalono po przyjeździe samochodu ciężarowego z naczepy pojazdu na teren terminala wybiegło i próbowało się ukryć dwóch młodych mężczyzn. Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów, w tym uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. Obaj deklarowali jedynie, że są obywatelami Afganistanu. 14 i 18 latka przekazano funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach. Dalsze czynności prowadzone w obecności tłumacza pozwoliły potwierdzić ich obywatelstwo oraz ustalić dane osobowe. Nielegalni imigranci oświadczyli, że celem ich podróży była zachodnia Europa, a do naszego kraju przyjechali z Serbii. 

Foto:  Placówka Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.