Efekty wzmożonych działań prowadzonych przez policjantów z będzińskiej drogówki w walce z pijanymi kierowcami są widoczne. Tylko w miniony weekend z będzińskich dróg i ulicy wyeliminowano czterech kolejnych amatorów jazdy na "podwójnym gazie". Dlatego dzisiejszy poranek i wczesne południe upłyną ponownie pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolować będą kierowców w wielu miejscach na terenie powiatu.

Dzisiejsze działania będzińskiej drogówki przeprowadzone zostaną od godziny 5.00 i potrwają do godziny 13.00. Zwiększona ilość kontroli drogowych, które policjanci przeprowadzą w ramach kampanii walki z pijanymi kierowcami wpłynąć ma na podniesienie bezpieczeństwa na powiatowych drogach i ulicach. W ramach akcji policyjne patrole pojawią się w wielu miejscach na terenie całego powiatu będzińskiego. Pod szczególną uwagę stróże prawa wzięli te miejsca, w których w ostatnim okresie dochodziło już do zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierowców. Policyjne kontrole pojawią się także w miejscach wskazanych przez internautów w ramach mapy zagrożeń na terenie powiatu. Z ruchu drogowego w ostatnich dnia policjanci wyeliminowali czterech kolejnych nietrzeźwych kierowców. W piątek w Czeladzi w ręce policjantów wpadł 23-letni obywatel Ukrainy. Siedzący za kierownicą vw transportera obcokrajowiec w chwili kontroli miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Kolejni nietrzeźwi kierowcy wpadli w sobotnie przedpołudnie. 56-letni chorzowianin zakończył swoją podróż w Mierzęcicach przy ul. Wolności. Kierowca renault megan miał w ciele prawie promil alkoholu. Podobną zawartość alkoholu w organizmie miał zatrzymany Będzinie przy ul. Brzozowickiej 41-letni kierowca forda. Weekendowym rekordzistą został 36-letni będzinianin zatrzymany do kontroli przy ul. Jesionowej. W ciele siedzącego za kierownicą opla astry kierowcy znajdowały się prawie 3 promile alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto przestępstwo to wiąże się z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Wobec takiego kierującego sąd może także orzec obok zakazu prowadzenia pojazdów, podanie wyroku do publicznej wiadomości.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.